Biologët kanë publikuar fotografinë e një peshku, të kapur në Karolinën e Jugut për të parë nëse njerëzit arrijnë ta…
Dy urithë meshkuj kanë zhvilluar një dyluftim në mes të rrugës në Kinë. Boksierët me qime thuhet se u ndeshën…
Moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit por vranësira të shpeshta dhe shira…
Të biesh në dashuri është e lehtë, kjo nuk ndodh vetëm me ju, por ndërtimi i marrëdhënieve të lumtura kërkon…
Vera është shumë afër dhe ka ardhur momenti që të gjitha familjet të fillojnë të planifikojnë pushimet e tyre. Zgjedhja…
Warren Buffett është një nga personazhet që e kupton më së shumti biznesin dhe ka bërë investime nga më të…
Një sondazh i kohëve të fundit rreth emaileve, ka zbuluar disa fakte mjaft interesante në lidhje me emailet që do…
Ligji i Knoll për saktësinë e medias: Çdo gjë që lexon në gazeta është absolutisht e vërtetë – përveç lajmit…
Përdorues të ndryshëm përreth globit, kryesisht në Europë, SHBA, Japoni dhe Malajzi kanë pasur probleme me rifreskimin e seksionit të…
Sharon Stone balancon rehatin, stilin dhe bukurinë në shtëpinë e saj magjepsëse në të cilën jeton bashkë me tre djemtë…
Zbuloni ëmbëlsirën tuaj të preferuar, nëpërmjet fotogalerisë sonë.
Thuhet se nuk ka asgjë më të shpejtë se shpejtësia e dritës! Por kur sheh këta fëmijë dhe të gjitha…

Lajmet e fundit

“Paraja i ka ndarё gjithmonё vendet anёtare tё BE”, analiza në DW: Pёrpjekja e parё pёr buxhetin dështoi

Politikë

“Paraja i ka ndarё gjithmonё vendet anёtare tё BE”, analiza në DW: Pёrpjekja e parё pёr buxhetin dështoi

Nuk ishte ndonjё habi e madhe, qё tё 27 krerёt e shteveve dhe qeverive tё BE nё samitin e posaçёm nuk ranё dakord as pёr kuadrin buxhetor tё 7 viteve...

Aksident në Rinas- Fushë Krujë, makinat dalin nga rruga e bien në kanal

Kronikë

Aksident në Rinas- Fushë Krujë, makinat dalin nga rruga e bien në kanal

Nje aksident ka ndodhur sot në aksin rrugor Rinas- Fushë Krujë. Dy makina kane dale nga rruga dhe kane perfunduar ne kanalin buze rruges. Ngjarja ka ndodhur ne afersi te Bubqit, por...

Trump do t'i ngrejë problemin e lirisë fetare, Kryeministrit indian

Politikë

Trump do t'i ngrejë problemin e lirisë fetare, Kryeministrit indian

Presidenti amerikan Donald Trump do ta ngrejë çështjen e lirisë fetare në Indi gjatë takimit me Kryeministrin e Indisë Narendra Modi, javën që vjen, tha një zyrtar i lartë amerikan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!