Paraditja mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; vranësira më të shpeshta lokalizohen në…
Kejvina Kthella, modelja e shumë përfolur këtë herë është lëshuar totalisht.  Ajo ka ekspozuar trupin e saj bombastik duke mos lënë…
Gjermani ka disa nga kompanitë më të mëdha të prodhimit të makinave sportive por edhe midis ketyre Porche mbetet legjendë.…
Google pritet që të tregojë zhvillimin e intelegjencës artificiale në konferencën vjetore që do mbahet këtë mbrëmje. Teknologjia e re…
Prodhuesi gjerman i makinave njoftoi fillimisht për tërheqjen e automjeteve të tij nga tregu në Britaninë e Madhe, pasi Narayan…
1 mjek vetëvritet çdo ditë në Amerikë – një nga profesionet ku kryhen më shumë vetëvrasje. Numri i mjekëve të…
Kjo video po bën xhiron e botës. Ajo tregon momentin kur dy luanesha kanë vënë poshtë një antilopë afrikane. Incidenti…
Moti mbetet me kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta të cilat sjellin shira të herë pas hershëm në pjesën…
Kur përballeni me një gjendje bllokimi të kreativitetit, urtësia e përgjithshme thotë se ju duhet një shëtitje, stërvitje apo një…
Pecetat e lagura, zakonisht të përdorura për të fshirë gishtat pasi janë bërë pis me ndonjë lëndë ngjitëse, apo heqjen…
Një shkencëtar beson se avancimi i teknologjisë së shpejti do t’i lejojë njerëzit të kontrollojnë procesin e plakjes, duke na…
Tami Oldham Ashcraft është një vajzë 24-vjeçare, e cila për fatin e keq dhe të mirë njëkohësisht, përjetoi disa skena…

Lajmet e fundit

‘Pasagjer i padisiplinuar në bord’, Alitalia bën ulje emergjente në Britani

Aktualitet

‘Pasagjer i padisiplinuar në bord’, Alitalia bën ulje emergjente në Britani

Një pasagjer “problematik” detyroi avionin Alitalia Boeing 777-200ER në fluturim nga Roma dhe New York të anashkalonte në aeroportin e Londrës Heathrow duke bërë një ulje emergjente. Avioni u ngrit...

Bleu katër byzylykë floriri nga hajduti serial, por e gjen belaja. Policia arreston të riun në Elbasan

Kronikë

Bleu katër byzylykë floriri nga hajduti serial, por e gjen belaja. Policia arreston të riun në Elbasan

Shkon në tre numri i të arrestuarve në operacionin “Trajektorja”, nga i cili Policia e Shtetit zbuloi dhe vuri në pranga më pas 27 vjeçarin Astrit Thaçi, me rekorde të...

Shkurti i Presidentëve amerikanë

Planet

Shkurti i Presidentëve amerikanë

Çdo shkurt, amerikanët përkujtojnë presidentët e tyre. Kjo festë nisi në 1885, në nder të 22 shkurtit, ditëlindjes së George Washington, presidentit të parë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sot...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!