Mos mendoni se i dini të gjitha shenjat treguese të shtatzanisë. Megjithëse ka një sërë shenjash të cilat ju bëjnë…
Një shekull pas tragjedisë së Titanikut, shkencëtarët kanë gjetur një fajtor të “papritur” për mbytjen e anijes: Hënën. Të gjithë…
Gjiganti i teknologjisë Apple, raportoi të dhënat e shitjeve të iPhone, duke ulur shqetësimet e rënies së kërkesës globale. Kompania…
Fotot e Kate Middleton; vetëm 7 orë pas lindjes së princit, i cili është dhe i pesti në radhë për…
Shumica e prodhuesve të makinave raportuan se ka një rënie të shitjeve për muajin Prill, por pavarësisht kësaj duket se…
Urat kanë gjithmonë diçka të veçantë për të gjithë. Çdo herë që kaloni një urë pamja gjithmonë lë disa kujtime…
Një i ri, i cili është rritur si praktikant i “Dëshmitarëve të Jehovait”, tashmë po drejton në New York një…
Një modele britanike, e cila mori hak ndaj të dashurit të saj që e tradhtoi duke fjetur me një burrë…
Anijakozmike “ExoMars Trace Gas Orbiter” (TGO) në dy javët e fundit ka filluar një hetim të imtësishëm të planetit të…
Çaji jeshil, një përbërës natyral, që është bërë majft popullor vitet e fundit për shkak të vetive të tij dobësuese,…
Pacientët me diabet mellitus duhet të përmirësojnë 100% dietën e tyre për të mbajtur në kontroll sheqerin në gjak. Për…

Lajmet e fundit

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Aktualitet

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Një shqiptar i arratisur prej më shumë se 20 vitesh pas dy dënimesh për trafik droge, është arrestuar nga policia italiane në Napoli. Mihallaq Boraku, 49 vjeç, me origjinë shqiptare u...

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Aktualitet

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Në krye të Federatës Panshqiptare Vatra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zgjedhur Ilmi Berisha, shqiptaro-amerikani i parë nga Kosovë që drejton këtë federatë në mbi 100 vite të...

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

Aktualitet

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

 Në një kohë kur vendet e tjera punojnë për të përsosur teknikat e edukimit dhe zhvillimit të të vegjëlve në kopshte e çerdhe, vendi ynë nuk siguron dot kushtet bazike. Gati...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!