Një studim i fundit ka treguar lidhjen midis internetit dhe lumturisë së fëmijëve. Por studimi ka vërtetuar këshillat e përditshme…
Herpesi gjenital është një sëmundje seksualisht e transmetueshme që nuk ka shërim. Ai mund të qëndrojë i fjetur brenda sistemit…
Besimi te vetja është një ndër veçoritë më të rëndësishme që mund të kemi dhe shpesh është cilësuar si çelësi…
Kosi është një nga ushqimet që duhet ta keni si vakt, të paktën të ndërmjetëm çdo ditë. Të gjithë e…
Suksesi i hershëm i miliarderëve si Mark Zuckerberg dhe Bill Gates mund të jenë frymëzues, por sigurisht nuk janë norma.…
Është një nga pjesët më joshëse të trupit të femrës, por njëkohësisht delikate. Megjithëse është normale që me kalimin e…
Edhe këtë të mërkurë temperaturat do të jenë aq të larta sa mund ta mendoni njëherë të shkoni në plazh…
Të gjithë kanë dëgjuar për uthullën e mollës, por jo të gjithë i dinë benefitet e saj dhe sa shumë…
Vijojnë kthjellimet me vranësira kalimtare gjatë paradites në gjithë territorin. Por pasditja fuqizon vranësirat në vend, kryesisht në Veri dhe…
Ndodh shpesh që të ngatërrojmë vendin ku duam të shkruajmë. Por ka njerëz të cilët kanë bërë gafa të mëdha…
Një histori misterioze që nuk është zbuluar që prej vitit 1995 është ajo e një adoleshenteje londineze e cila është…
A e ëndërroni një propozim të tillë vajza? Një propozim i veçantë martese... E kush më mirë se sa shkodranët…

Lajmet e fundit

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Politikë

Vonesa dhe bllokime, pse ka ngecur Reforma në Drejtësi. KED s’mund të zhvillojë mbledhje për vlerësimin e kandidatëve

Prej më shumë se 2 vitesh, Gjykata Kushtetuese në Shqipëri nuk është më funksionale si rezultat i largimit të anëtareve të saj, që nuk e kaluan dot “sitën” e vetingut.Betohen-anetaret-e-Kushtetueses Pas...

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

Aktualitet

Konfirmohet rasti i parë pozitiv në Sarandë, infektohet një turiste ukrainase

  Rezulton pozitiv rasti i parë me Covid 19 në Sarandë. Gazetarja Shpresa Dine raporton për “BalkanWeb” se bëhet fjalë për një shtetase ukrahinase, e cila ka ardhur për pushime në...

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Aktualitet

220 të sëmurë aktivë, ja si është gjendja e pacientëve në spital

Prej dy ditësh numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë është rritur. Deri më tani numri i personave aktivë me koronavirus në vendin tonë është 220 raste, kryesisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!