Nga Bujar Nishani - Gangsterri në krye të sektit të hajnisë vetquajtur “rilindsa”, që e mbushi parlamentin me trafikantë,…
  “‘S’ka vend për vetëkënaqësi”, Shano: Po të ishte për librat e llogarive, Maqedonia do kishte marrë shumë më tepër…
  Pse Presidenti Meta e priti Bashën në sallën ceremoniale ku pret Presidentë dhe KryeministraDje presidenti i Republikës e priti…
Nga Tritan Shehu “Kryeministri” ka “rene”, Shqiperise i duhet nje Kryeminister!Realisht e funksionalisht Shqiperia ne keto momente te veshtira epidemiologjike…
A po e humbasin Shtetet e Bashkuara të Amerikës kontrollin e epërsisë botërore? Sipas një sondazhi të fundit shumë persona…
Nga Andi Bushati - 14/07/2020Bashkimi Europian po ripërsërit një mbylljeje të dytë të kufijve me Shqipërinë duke na çuar drejt…
Në prill 2009, asokohe zëvendëskryeministër i prija delegacionit shtetëror shqiptar në të dytin Forum Global të Aleancës së Civilizimeve që…
Partia Demokratike denoncoi sot se nga skema e garancisë sovranë kanë përfituar një grusht oligarkësh. "Braktisen qytetarët dhe bizneset, gjithçka…
Nga Andi Bejtja - 12/07/2020 Sot kur shteti xhepshpuar shqiptar, do t'i duhet të nxjerrë 109 milione euro për të…
"Në Srebrenicë Evropa dështoi,” thotë në një intervistë për DW Gudrun Steinacker. Ish-diplomatja, e cila ishte së fundmi Ambasadore e…
  Ish-nënpresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin…
Rama kërkon pazar për të shpëtuar veten pas zgjedhjeveLulzim Basha ka zbardhur një ofertë-pazar sekrete që kryeministri Edi Rama ka…

Lajmet e fundit

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Politikë

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes

Kryeministri Rama foli në parlamentin karagjoz, ku opozita duartrokiste shefin e Rilindjes Kryeministri Rama foli sot në parlament se i jap të drejtë Murrizit, Hajdarit, Gjuzit dhe të tjerëve për kërkesat...

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

Politikë

PAA:Shqipëria mund tё shkasë nё neo-diktaturë. Rama, lideri i dështuar qё kopjon diktatorёt

  TIRANEReferuar raprortit të Freedom House, Partia Agrare Ambientaliste (PAA), paralajmёron mundёsinё e rikthimit tё neo-diktaturёs nga Rama. Në një deklaratë për mediat, PAA apelon që të rinjtë, shoqëria civile dhe grupet...

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!