AKIL KRAJA  Bosnja, Kosova e Shqipëria në një krah (negociata të refuzuara) dhe Serbia, Mali i Zi e Maqedonia në krahun…
Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve këtë të mërkurë pritet të mblidhet për shqyrtimin e rezultatit të verifikimit të Prokurorisë së Përgjithshme…
Matthew  Palmer, i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, shprehu shqetësimin për ndërhyrjen e Rusisë në…
Nga Qemal SAKAJEVA  Me që gjithkush flet për politikë, shumë shqiptarë kujtojnë se kanë mësuar edhe një profesion më shumë,…
Nga Tomorr Avdia  Kryeministri i Shqipërisë dhe ai i Kosovës janë përplasur në distancë të afërt sot lidhur me marrëveshjen e…
Nga Ledi Bianku -      "Qenia njerëzore, individi … është burimi i fundit i të gjitha të drejtave" Hersch Lauterpacht Më…
I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, tha se është kundër masave të reciprocitetit, që…
ALEKSANDËR BIBERAJ  Taksën 100% ndaj mall rave që vijnë nga Serbia, qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Ramush Haradinaj, e…
Nga Artan Fuga. Ka vend të dali më qartë se çfarë përmban ligji i amenduar për transmetimet audiovizive dhe elektronike,…
Bundestagu ka vendosur 9 kushte për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE… Bashkimi Europian po diskuton ‘metologjinë e re’…
Dyshimet dhe kundërshtimet e ngritura rreth aktit normativ të qeverisë për Operacionin “Forca e ligjit” kanë secili një bazë, një…
Edmond Tupja  Qenka vërtet për t’u habitur: Me siguri që shkurtesa KÇK vazhdon ende të jetë në gojën dhe mendjen…

Lajmet e fundit

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Politikë

Italia dhuron 65 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Italia dhuron një shumë të madh për procesin e rindërtimit në Shqipëri. Fqinjët kanë dhuruar plot 65 milionë euro për të ndihmuar popullin shqiptar, që sipas ministrit të jashtëm italian...

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Kronikë

U gjet i lidhur dhe me katër brinjë të thyera, shqiptarët vjedhin dhe rrahin brutalisht italianin

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian, Giuseppe Spartà...

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Globi

E frikshme! Koronavirusi “gjunjëzon” botën, po shkon në 2 mijë numri i viktimave

Autoritetet shëndetësore në Kinë njoftuan sot se numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në mbi 70 mijë, ndërsa numri i të vdekurve është rreth 1 mijë e 800...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!