Nga Ilir Levonja/ DIELLI Sapo shikon një tekst të tillë..., ''vazhdojeni sa të doni protestën, por është hera e parë…
Nga Berat Buzhala Pas pesë vjetësh arrogancë, korrupsion, kapje të shoqërisë në secilin cep, Edi Rama po përballet me një…
Judicial Watch -Dokumente të reja të Departamentit të Shtetit tregojnë se USAID ka punuar me Grupin Soros për të kanalizuar…
Nga Oerd Bylybashi 1- Studentet enderrojne te jetojnë me mire. ‎ ‎2- Arsimi i larte është nje shkalle per arritur…
Nga Qemal SAKAJEVA Vendi i ngjarjes Emisioni me telefonatat e qytetarëve në një televizion, kohë më parë, herët në mëngjes.…
Nga Bujar Nishani Monologu i papërgjegjëshëm i kryeministrit nga streha e ngrohtë dhe lluksoze e Qeverisë, ishte një logorre tashmë…
Edi Rama dhe të gjitha mediat dhe shërbëtorët e tij mediatikë janë përpjekur këto ditë ta shndërrojnë apo ta manipulojnë…
Rama sot doli në atë që gjoja e quajti komunikim me studentët, por që në fakt ishte thjesht dhe vetëm…
Neokomunistët e drejtuar nga Arlind Qorri nën emrin e lëvizjes ‘Për Universitetin’, si dhe shoku i tij i ngjashem, Jani…
Nga Prof. Dr. Bajram Hysa Ministrja e Arsimit dhe Sporteve Lindita Nikolla deklaroi dje se “protesta e studentëve ia vlejti…
Nga Aurel Plasari Krye-i-paafti, që bën sikur qeveris, nuk të lë mundësi të heshtësh, të shtyn të flasësh e të…
Edi Rama ka thyer çdo rekord te hipokrizisë. Kryeministri i kapur me preshë në duar me vjedhjen e 18 milionë…

Lajmet e fundit

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Aktualitet

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Një shqiptar i arratisur prej më shumë se 20 vitesh pas dy dënimesh për trafik droge, është arrestuar nga policia italiane në Napoli. Mihallaq Boraku, 49 vjeç, me origjinë shqiptare u...

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Aktualitet

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Në krye të Federatës Panshqiptare Vatra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zgjedhur Ilmi Berisha, shqiptaro-amerikani i parë nga Kosovë që drejton këtë federatë në mbi 100 vite të...

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

Aktualitet

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

 Në një kohë kur vendet e tjera punojnë për të përsosur teknikat e edukimit dhe zhvillimit të të vegjëlve në kopshte e çerdhe, vendi ynë nuk siguron dot kushtet bazike. Gati...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!