Raporti i DASH është fshikullues për Shqipërinë, sidomos për lirinë e medias dhe blerjen e votave. Për shkak të zgjedhjeve…
Dimensionet shkatërruese që i janë dhënë institucionit të rëndësishme Kushtetues si Prokuroria e Përgjithshme nga Arta Marku janë të pafundme.…
Departamenti i Shtetit në SHBA publikoi të mërkurën raportin e përvitshëm për të drejtat e njeriut në botë. Pavarësisht se…
Nga Flamur Vezaj###Me mashtrime nuk rregullohet imazhi i policise o gjeneral! E hic me pak me veprimet e atyre drejtuesve…
Nga Eden Babani, Bruksel Intervista e Kryeministrit Rama në Porta a Porta më kujtoi këngën e Salepçiut. Ka qenë një…
Nga Kastriot Islami   Largimi i Edi Ramës është çështje kohe, sepse për shkak të kapjes së shtetit dhe lidhjes…
Teksa vendi është në gjendje të rënduar përsa i përket sigurisë dhe rendit publik, ministri i Brendshëm Sandër Lleshi ka…
Nga Luçiano Boçi Pas Skënderbeut, Supermenit, Mrikës, Gjigandit etj, na doli që në kabinetin e Rilindjes, na militoka dhe Doruntina…
Në krye të Policisë së Vlorës është emëruar një emër i njohur i Policisë së Shtetit, Artion Duka, ish-Drejtori i…
Media prestigjioze ndërkombëtare, BBC i ka kushtuar një reportazh çështjes së Teatrit Kombëtar duke shtrua në fund pyetjen nëse çështja…
Qytetarët shqiptarë që ndjekin me kërshëri se kush janë deputetët e rinj që tradhtuan opozitën dhe po marrin mandatet në…
Nga Skënder MULLIQI  Për 20 vite u mbyte gjithçka që ishte njerëzore. E keqja, hajnit, kriminaliteti… janë bërë masë për…

Lajmet e fundit

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Politikë

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Durrës Ferdinand Xhaferraj ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen drejt hetimeve për vjedhjen e votave në Durrës dhe Shijak. Xhaferraj i referohet pikërisht dosjes 339...

Ndarja nga jeta e kompozitorit Përparim Tomcini, Luan Rama: Iku njeriu zemërbardhë e miku zemërmirë

Politikë

Ndarja nga jeta e kompozitorit Përparim Tomcini, Luan Rama: Iku njeriu zemërbardhë e miku zemërmirë

Ish deputeti i LSI Luan Rama me anë të një statusi në “Facebook” ka kujtuar ndarjen nga jeta të kompozitorit të njohur dibran Përparim Tomcini. Rama shprehet se sot iku nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!