FATOS LUBONJA  Ashtu siç pritej, pas vendimit të opozitës shqiptare për të lënë mandatet, pasi nuk mund të bëjë më…
Nga Flamur Vezaj ###Djegia e gomave ne protesten e opozites nga banoret e unazes se re, ia paskan prish imazhin…
Edi Rama është njohur nga të gjithë shqiptarët si një njeri që ka urrejtje të madhe ndaj ndaj çdokujt e…
Nga Qemal Sakajeva Waltraud Tunger - Bejko qe gjermane.  Me përfundimin e Luftës së Dytë Botërore, vendlindja e saj Chemnitz…
ANDI BUSHATI/ Edhe sot ndërkombëtarët i kanë përplasur opozitës në fytyrë akuzën se po bëhet pengesë për integrimin e vendit.…
Intervista që kryeministri shqiptar dha të martën në mbrëmje rreth mesit të natës në Rai 1 për emisionin “Porta a…
Edi Rama sot kishte takimin e radhës gju më gju me popullin. Si çdo ditë, të gjitha tv informative e…
Nga Erl Kodra   Edi Rama zotëron një lloj imuniteti prej gjërave të ndyra; domethënë, tashmë bëmat e tij skandaloze…
Nga Gentian Gaba   Djegia e mandateve nga opozita, dhe protestat e rregullta përballë Parlamentit, i kanë dhanë një karakter…
Në 21 vjetorin e rënies heroike të komandantit legjendar, Adem Jashari së bashku me familjen e tij në Prekazin legjendar,…
Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 komentoi shfaqjen pak para mesnatës të kryeministrit shqiptar Edi…
Nga Flamur Vezaj ##Kur lejoi mbjelljen e gjithe vendit me hashash dhe del e thua qe ke asgjesuar 99.98 %…

Lajmet e fundit

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Aktualitet

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Shtyhet për të dhjetën herë seanca në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për Arber Cekaj, Donaldo Lushaj, Armand Pezaku. Të pandehurit akuzohen për trafikun e 613 kilogram kokaine të...

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!