Nga Ilir Nikolla Kershendellat kane nje histori shqiptare njerezish, gjuhe, kombi, feje, krahine dhe ideologjie. Shqiptaret jane nje komb fatlum qe…
Absurd dhe i palogjikë është treguar këtë pasdite kryeministri në ikje Edi Rama. Ai ka sulmuar gazetarët dhe mediat ku…
Nga Qemal SAKAJEVA Te hyrja e Pallatit të Kulturës, nga ana e Kullës së Sahatit, ka një pllakë të mbërthye…
Nga Ylli Manjani Ministri i Brendshëm bën mirë që ka futur në axhendë përgatitjen për zgjedhje lokale. Por takimet mediatike…
Nga Shaban Murati Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në 21 dhjetor i drejtoi një kërcënim të drejtpërdrejtë për luftë Kosovës,…
Nga Artur Zheji Nuk ka se si shpjegohet ndryshe që dhjetëra e dhjetëra miliona euro nuk do të derdhen në arkën…
Nga Ilir Nikolla Fraza “brenda mandatit” është kryekëput rrenë në të shumtën e rasteve kur janë premtime elektorale, por kur…
Ajo që nisi si një dëshirë e madhe për t’i dhënë shqiptarëve një sistem të pavarur por që u shndërrua…
NGA ANDI BUSHATI   Java që po mbyllet u shenjua nga etiketimi i Edi Ramës si një lider kleptokrat. Një…
Në një kohë që opozita kërkoi me ngulmë vetting në politikë, ishte kryeministri Edi Rama, i cili urdhëroi rrëzimin e…
Sot në Kuvend do të votohet projektligji ‘Për disa shtesa dhe ndryshime në Kushtetutën e Shqipërisë', amendamentet e propozuara nga opozita…
Ish-ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, është duke shijuar qumështin e dhive të Kirgistanit, ndërkohë që projekti i tij dhe…

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!