Nga Andi Bushati Edi Rama i është përgjigjur me një mendësi prej matrapazi, njërës prej protestave më xhenuine, më inteligjente…
Nga Fahri Balliu/ Në vitin 1991, në një klasë të tetëvjeçares, fëmijët në pushimin e gjatë, në atmosferën mbizotëruese të…
Nga Bujar Nishani Sot studentët në Tiranë ndezën sinjalin e asaj që ishte tulatur, rrudhur e po asgjesohej totalisht çdo…
Nga Sali Berisha Te dashur miq, pas vrasjes ne shkembim zjarri nga policia shqiptare te ekstremistit grek nga Bularati, Kostandin…
Sot në ditën e 31 të protestës bashkë me njerëzit qytetarët e familjet e tyre iu bashkua protestës dhe intelektuali…
Nga Fatmir Guda E zuri apo s'e zuri pak rëndësi ka, ama këpuca e goditi aq fort Edi Ramën sa…
Nga Qemal SAKAJEVA/ Muaj më parë, në Uashington, qe organizuar një veprimtari zyrtare, në të cilën patën marrë pjesë figura…
Nga Elvis Cefa   Lajmi me i fundit se qeveria ka dërguar në Kuvend një projektligj per nje agjenci te…
Nga Luçiano Boçi Arsimi u trajtua në buxhetin e 2019, përsëri si sektori më pa vlerë dhe si vrima e…
Nga Fatmir Guda E zuri apo s'e zuri pak rëndësi ka, ama këpuca e goditi aq fort Edi Ramën sa…
Të veshur mirë, pasi përgatitën rolet në provën gjenerale pak orë përpara se të niste kuvendi, mazhoranca shkoi të votonte…
Nga Flamur Vezaj/ Forumi i Gruas ne Partine Socialiste paska zgjedhur kryetaren e saj znj.Klodeta Dibra! Por ky emer me…

Lajmet e fundit

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Sport

Ronaldo në prag të ndeshjes së 1000-të në karrierë

Juventus luan ditën e sotme ndaj Spal në transfertë, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të në Serie-A. Ndeshje e lehtë në letër, por bardhezinjëve nuk u lejohet asnjë gabim pasi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!