Ku eshte “futur” Kryeministri i yne ndersa The Economist jep alarmin per perdorimin e droges ne Shqiperi.Dhe Kryeministri eshte me…
Nga Qemal SAKAJEVA “Statistika demografike” e familjes mund të ndryshojë çdo vit. Njëlloj si ato të shtetit. Kështu edhe e…
Nga Myqerem Tafaj Digjitalizimi si sfida e shekullit buron nga Revolucioni i IV Teknologjik, i cili ka në bazë shtrirjen…
Nga Christopher Hill Liderët e Greqisë dhe Maqedonisë (së Veriut) e kryen mirë detyrën e tyre, duke iu përgjigjur agresionit…
Sot ne kemi në krye të vendit një rrezik kombëtar, një njeri që po e çon atdheun në shkatërrim.  Ky…
Nga Genti Strazimiri "Biznesmeni i suksesshëm Ergys X i ekzekutuar dje në mes të .... I cili njihej ndryshe edhe…
Nga Ylli Manjani Sa më shumë kalon koha, aq më tepër bindem me prova se zgjedhjet (dmth votimet) në Shqipëri…
Nga Qemal SAKAJEVA Presidenti Thaçi më kot mëtoi të bënte Presidentin Klinton. Në formë e imitoi. Në përmbajtje e djallosi…
Nga Petrit Vasili Ethet e Nilit janë një kërcenim i qartë dhe serioz. Parandalimi është themeli i evitimit të rasteve…
Duke marrë parasysh se burimet financiare te BFI-së me të cilat mirëmbahen institucionet edukativo arsimore te BFI-së, pesë Medresetë dhe…
Nga Mujë Buçpapaj Hyrje Ky libër është një përpjekje për të shpjeguar qëndrimet e PDSH-së dhe të lidërit  të saj…
Nga Bujar Nishani INSTAT (Instituti i Statistikave) konfirmoj para pak ditësh alarmin e dhënë prej kohësh nga njerëzit e përgjegjshëm…

Lajmet e fundit

Lirim të fortësh dhe shfryrje dosjesh/ Ç'ndodhi me hetimet për 3.4 mln euro

Aktualitet

Lirim të fortësh dhe shfryrje dosjesh/ Ç'ndodhi me hetimet për 3.4 mln euro

Drejtësia shqiptare po ‘dhuron’ ditët e fundit disa vendime që kanë tronditur opinionin publik. Kjo për shkak se po lirohen persona të cilësuar si me rrezikshmëri të lartë për publikun...

Zbulohet vaksina që ul kolesterolin e keq

Kuriozitete

Zbulohet vaksina që ul kolesterolin e keq

Një injeksion dy herë në vit që zvogëlon kolesterolin e keq për të mbrojtur zemrën është zgjidhja e kompanisë NHS me qendër në Britaninë e Madhe, shkruhet në faqen e...

Negociatat me BE, Haxhinasto: Jo një proces fiktiv, reformat të miratohen

Politikë

Negociatat me BE, Haxhinasto: Jo një proces fiktiv, reformat të miratohen

Ish-ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto, flet për negociatat me BE-në pas deklaratave inkurajuese të Kancelares Angela Merkel, e cila shprehu edhe një herë mbështetje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.Në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!