Nga Lulzim Basha Premtoi 300 mijë vende pune, por i përzuri nga Shqipëria më shumë se 300 mijë shqiptarë. Miliarda…
Maqedonia Veriore dhe Kosova kanë arritur të bëjnë paqe mes vete. Ndalesat që këto dy shtete ia kishin vendosur njëra-tjetrës…
Gjysma e burrave në Shqipëri (mbi 15 vjeç) pinë duhan. Ndonëse Shqipëria renditet ndër vendet me normë të ulët në…
Lidhur me raportin përfundimtar të OSBE/ODIHR për votimet e 30 qershorit, reagon edhe ish deputeti demokrat Oerd Bylykbashi. Përmes një…
Ka përfunduar takimi i kreut të opozitës Lulzim Basha me krerët e partive aleate. Pas takimit Basha ka zbardhur detajet…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar se raporti i OSBE/ODIHR mbi zgjedhjet e 30 qershorit tregoi se në…
Në një dalje për mediat pas takimit me aleatët opozitarë në selinë e PD, Lulzim Basha është shprehur se, e…
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një tjetër denoncim të fortë, ku tregon se si po vidhen pronat në Shqipëri. Në…
Kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit, Shpëtim Axhami përmes një komunikimi me mediat ka reaguar për raportin e OSBE ODIHR…
Të gjithë presin me padurim ngritjen e SPAK-ut dhe “ushqimi” (skandalet) për prokurorët, që SHBA po i premton se do…
Pas goditjes që mori sekti i Rilindjes dhe kryetari i saj me raportin e OSBE-ODHIR për 30 qershorin filloi angazhimi…

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!