Në një periudhë virozash dhe ku numri i vaksinave ndaj fëmijëve rritet, ish kryeministri Sali Berisha, pas denoncimit të djeshëm…
Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar lirimin e nipit të Gramoz Ruçit që akuzohet për plagosjen e ndodhur dy dirë më parë…
Aleatët e Lulzim Bashës zbulojnë se Partia Demokratike ka përgatitur një raport te detajuar mbi shkeljet dhe paligjshmëritë në zgjedhjet…
Nënkryetari demokrat Edi Paloka ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook pas nisjes së punës së…
Historiani Arben Llalla ka publikuar në rrjetet sociale fotografitë e një shtëpie në Dhërmi, për të cilën shprehet i bindur…
Partia Demokratike ka zbardhur me dokumenta, një skemë korruptive të ngritur më këmbë në Shkodër nga zyrtarja e qeverisë "Rama,…
Drejtori për Europën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, David Kostelancik do vizitojë Tiranën. Kostelancik do të takohet me…
Kreu i PD, Lulzim Basha do zhvillojë një mbledhje pasditen e sotme me të deleguarit në qarqe. Mbledhja do mbahet…
Ng Ilir META Propaganda anti-President nuk ndihmon sundimin e ligjit që është kusht për çeljen e negociatave në 18 tetor…
Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar 4 dekretet e Presidentit Ilir Meta për privatizimet si dhe ate per koncensionin e rruges…
Presidenti Meta është thërritur të paraqitet në Komisionin Hetimor që është ngritur ndaj tij, në datën 6 Shtator. Derimë tani…
Nga Petrit Vasili Ky Taulant Balla i rilindjes si gjithe shkollepaktet e tjere po na thote sot qe KQZ eshte…

Lajmet e fundit

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

Politikë

Protestat tek Unaza e Re,nis gjyqi për ish-deputetin Klevis Balliu

  Ish- deputeti i PD, Klevis Balliu do të jetë sot në gjyq pas shtyrjes së seancës së parë para pandemisë. Pas mbylljes së hetimeve, Prokuroria vendosi ta dërgojë në gjyq Klevis...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!