Nga Tritan ShehuMe vonese mbi dy mujore Qeveria nxjerr aktin normativ per vendosjen e maskave.Shprehja “Me mire vone se kurre”…
Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm…
  Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti zhvilloi sot një takim me Komisionerin e BE-së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi.…
  Ndryshimet e pikëve në vitin 2020 • Vlerësimi i Qeverisjes Demokratike Kombëtare ra nga 3.50 në 3.25 për shkak…
Nga Sali BerishaMe zuzarin Edvin Droga nuk ka negociata! Z.Heiko Maas, Minister i Jashtem i RF dje ne Bruksel ndau…
Presidenti i Republikës Ilir Meta priti sot në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha lidhur me çështjen e…
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Kastriot Islami, komentoi ndryshimet kushtetuese për Reformën Zgjedhore nga kryeministri Edi Rama dhe opozita parlamentare, duke…
Gjoba për tekat e Edi Ramës ngjitet në xhamat e makinave: Secili duhet të paguajë 400 Euro për BecchettinNëse e…
Edi Rama i tregon dhëmbët BE dhe Gjermanisë: Jemi shtet Sovran dhe nuk pyesim njeri!Edi Rama në konferencë shtypi sqaroi…
  Pasi u pyet nga gazetarët, se duke rrëzuar marrëveshjen e 5 qershorit, po rrezikon që të futet në një…
  Demokracia në Shqipëri u përkeqësua në vitin 2019, duke materializuar kështu frikën e gjatë të autoritarizmit në rritje dhe…
  TIRANEPresidenca i është përgjigjur përmes zëdhënësit, Tedi Blushi interesit të medias lidhur me ndryshimet kushtetuese. “Lidhur me interesimin tuaj…

Lajmet e fundit

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Aktualitet

LËKUNDJE TËRMETI NË QYTETIN E KORÇËS, JA SA ISHTE MAGNITUDA

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 08:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së...

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Aktualitet

Skuqja dhe irritimi i lëkurës, simptomë që tregon se mund të jeni prekur nga COVID-19

Skuqja dhe irritimi i lëkurës është shtuar në listën e simptomave të pacientëve të prekur me COVID-19, kanë bërë të ditur zyrtarë shëndetësorë në Britaninë e Madhe, ku 1 në...

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Aktualitet

EMRAT/ Posedonin ‘1 mln paund’ drogë pranë stacionit të policisë, dënohen 2 shqiptarët e arrestuar

Para gjykatës, dy burra shqiptarë kanë pranuar se kanë kultivuar kanabis, pasi një fabrikë “një milion paund” u gjet në pjesën qendrore të Whitehaven – afër stacionit të policisë së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!