Nga Ylli Manjani. Disa miq e gazetarë pyesin se si e bllokon mungesa e opozitës krijimin e SPAK? Përgjigja është…
Më 19 mars, Këshilli i Lartë i Prokurorisë hapi garën për Prokurorin e ri të Përgjithshëm. Në shumë media është…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur në Prokurorinë e Tiranës, i thërritur si person që ka dijeni, në…
Ekzekutimi në mes të Elbasanit, teksa qëndronte ulur në një kafe i avokatit Ravik Gurra ka sjellë reagime të shumta.…
Ditën e djeshme njëherësh me punimet e Kongresit, Partia Socialiste u angazhua edhe në sigurimin e një pjesëmarrje masive në…
Skandali i fundit i përgjimeve në çështjen ‘Babalja’, ka shkaktuar reagim të forta në qarqet politike dhe mediatike në vend.…
Mazhoranca është ne panik total nga braktisja qe iu be dje antimitingut te paralajmëruar nga mazhoranca ndaj supermitingut te PD…
Mjaft i ashpër por edhe ironic ka qënë në reagimin e tij ish-deputeti Eduart Ndocaj, ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erjon…
Gazetari pretendonte se Shkëlzen Berisha ishte përfshirë në biznesin e armëve para tragjedisë së Gërdecit, por Shkëlzen Berisha i konsideron…
 Nga Ilir Nikolla   Meditim mbi amendamentin 25 të Kushtetutës Amerikane   Kushtetuta amerikane, njëra nga kushtetutat më jetëgjata në…
Agron Gjekmarkaj/ A e dëgjuat të shtunën burrin e gjatë 198 cm tek i punonte rrengjet e njëpasnjëshme gjuhes shqipe?…
Partia Demokratike dhe LSI-ja kanë kundërshtuar me forcë, vendimin e Gjykatës së Tiranës për të mbajtur në burg, tre nga…

Lajmet e fundit

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Aktualitet

Lufta kundër Koronavirusit, në Kinë thirren në ndihmë ekspertë të mjekësisë tradicionale

Mbi 4 900 operatorë nga rreth 600 spitale të mjekësisë tradicionale kineze, të shpërndarë në të gjithë vendin, kanë mbërritur në Hubei për të ndihmuar në kontrollin e epidemisë së...

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Aktualitet

Korononavirusi/ Ministria e Shëndetësisë fond 1 milion dollarë spitaleve për shtimin e mjeteve të mbrojtjes personale

Ministria e Shëndetësisë thekson se nuk ka ende asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, ndërsa i bën thirrje  personave që kanë udhëtuar nga vendet e prekura, të...

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Aktualitet

Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 322 të infektuar. Kreu i Mbrojtjes Civile: Nevojë për maska

Ka shkuar në 10 numri i personave që humbën jetën nga korona virusi në Itali, ndërsa deri më tani, numri i të infektuarve ka shkuar në 322. Sipas “La Republica”, persona...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!