Gazetari gjerman i tabloidit ‘Bild’, Peter Tiede, ka reaguar sërish përmes një postimi në llogarinë e tij personale në rrjetin…
Edi Rama genjen shume, vazhdimisht dhe pacipesisht per vizat e shqiptareve. Sot ne pergjigje te shqetesimit te z.Avramopulos per rrezikun…
Vetëm duke i parë nga perspektiva e zbulimeve të fundit të BILD, kuptohet roli i arbitrit që ndërkombëtarët luajnë në…
Gazeta “Bild” u tregoi dje shqiptarëve dhe ndërkombëtarëve sesi zgjedhjet e vitit 2017 në Dibër u vodhën, u blenë dhe…
Një ditë pas thirrjes në prokurori, sot ish-sekretar i përgjithshëm i PD, Arben Ristani është paraqitur pranë organit të akuzës.…
Pas shënimit të incidenteve ditën e sotme në KZAZ në Shkodër, Lezhë, Dibër dhe Tropojë,  dhe qëndrimit zyrtar të KQZ…
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me anë të një deklarate për mediat bën me dije se dekreti i presidentit Ilir Meta…
Ish-deputeti demokrat Agron Shehaj ne vijim te denoncimeve te bera per koncesion korruptiv per aksin Milot-Balldren, kontrata e se ciles…
Pas publikimit të 16 përgijmeve të reja nga gazeta prestigjioze “Bild”, ku faktohet se Edi Rama e dinte dhe ishte…
"Përgjimet tregojnë se Edi Rama, qeveria e tij dhe PS kanë vepruar si një grup i strukturuar kriminal për të…
Në vitin 1959, Galet e pamposhtur Asterix dhe Obelix u shfaqën për herë të parë në numrin e parë të…
Shfaqja “Ditë vere” e dramaturgut polak Mrozhek, jepet premierë në Podujevë  Në skenën e Teatrit “Avdush Hasani” në Podujevë ,…

Lajmet e fundit

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Aktualitet

Shtyhet për të dhjetën herë seanca për Arbër Çekajn

Shtyhet për të dhjetën herë seanca në Gjykatën Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për Arber Cekaj, Donaldo Lushaj, Armand Pezaku. Të pandehurit akuzohen për trafikun e 613 kilogram kokaine të...

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!