Edi Rama ka vendosur të organizojë sot një anti miting në Vlorë. Tha se ishte një takim veç me vlonjatët,…
Protesta nuk do të ketë fjalime nga kryetarë partish. Fjalën e kanë vetëm qytetarët, të cilët i janë përgjigjur thirrjes…
Deputeti i PD, Bardh Spahia tha për Ora News se sot është dita e përballjes. Ai u shpreh se policia…
Opozita është deklaruar kundër dhunës por se gjithçka është në dorën e protestuesve. Në protestën e sotme, ndryshe nga sa…
Protesta masive e shqiptarëve i ka futur frikën deri në palcë Edi Ramës. I arratisur nga Tirana, duke shkuar në…
Edhe pse ka organizuar një anti miting në Vlorë, sërish vlonjatët nuk i janë bashkuar Edi Ramës. Siç raportohet nga…
EDITORIAL-MONITOR PRINT/ Edhe piktori më amator e di që, po të përziesh bojën blu me atë mavi rezultati nuk ndryshon,…
Shkodra eshte nje nga qarqet nga po vijne me shume protestues dhe kete shkodranet e shfaqin edhe ne parullat e…
Sic dhe kishte denoncuar dje, sot është konfirmuar gjithcka nga konstatimi I deputetit të PD, Xhemal Gjunkshi ku me urdhër…
Raportohet se drejt Tiranës janë nisur më shumë se 50 mijë qytetarë drejt Tiranës. Qarku Shkodër – 8000 qytetarë Qarku…
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar homologun e tij të Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë.…
Qytetarë nga i gjithë vendi janë duke vërshuar në orët e para të mëngjesit drejt Tiranës me mjetet e tyre…

Lajmet e fundit

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Aktualitet

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Një shqiptar i arratisur prej më shumë se 20 vitesh pas dy dënimesh për trafik droge, është arrestuar nga policia italiane në Napoli. Mihallaq Boraku, 49 vjeç, me origjinë shqiptare u...

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Aktualitet

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Në krye të Federatës Panshqiptare Vatra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zgjedhur Ilmi Berisha, shqiptaro-amerikani i parë nga Kosovë që drejton këtë federatë në mbi 100 vite të...

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

Aktualitet

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

 Në një kohë kur vendet e tjera punojnë për të përsosur teknikat e edukimit dhe zhvillimit të të vegjëlve në kopshte e çerdhe, vendi ynë nuk siguron dot kushtet bazike. Gati...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!