Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës ka reaguar pas përpjekjeve të policisë së Shtetit për të shpërthey dyert e një prone…
Michel Platini është arrestuar si pjesë e një hetimi mbi korrupsionin e pretenduar në procesin e ofertimit të Kupës Botërore…
Nën sajesën e një forumi të rëndomte Edi Rama është munduar të fshehë arsyen e vërtetë të udhëtimit të tij…
Liderët e vendeve të Bashkimit Europian do të vendosin nëse Shqipërisë dhe Maqedonisë do t’u jepet drita jeshile për hapjen…
Edi Rama është arratisur nga Shqipëria, e cila është përfshirë nga skandali i vjedhjes dhe blerjes së votave në zgjedhjet…
Ish-kreu i deputetëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka sjellë një video…
Nga Alfred Lela/ Një serial përgjimesh, i denjë për Netflix, u publikua sot nga gazeta gjermane BILD. Bisedat e titruara…
Nga Lisen Bashkurti Në pështjellimin e sotëm politik retorika propogandistike po përpiqet që të përkeqësojë situatën, duke hedhur në turrën…
Mbrëmë në emisionin Opinion të Blendi Fevziut në Tv Klan u shtrua dhe një pyetje publikut: A tregojnë përgjimet e…
Këtë të hënë në emisionin “Open” në TCH foli Neritan Ceka. Në lidhje me përgjimet e publikuara nga BILD, Neritan…
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar daljen e përgjimeve të reja për blerjen e votave në zgjedhjet e parakohshme…
Ish-kryeministri Bashkim Fino, aktualisht deputeti i Partisë Socialiste, thotë se do të jepte dorëheqjen nga posti i kreut të qeverisë…

Lajmet e fundit

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Aktualitet

Keqtrajtonte fëmijën e mitur dhe...arrestohet 44-vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe 8 të tjerë

Policia e Tiranës ka arrestuar 9 persona për vepra të ndryshme penale, një prej tyre një rast i rëndë i dhunës në familje. Burime zyrtare bënë me dije se nga...

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Bota Shqiptare

Selim Selimi, Ministri i ri i Drejtësisë në Kosovë

Z. Selim Selimi pranoi detyrën e re për të udhëhequr Ministrinë e Drejtësisë në Kosovë, në qeverinë e Avdullah Hotit. Sot zyrtarisht është bërë pranimi i detyrës nga Ministri i Drejtësisë...

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Politikë

“Një pyetje për zonjën Ambasadore”, Xhaferraj: Po topi i gazetës “Bild” për dosjen 339, do vazhdojë të qëndrojë në ajër?

Kryetari i Degës së Partisë Demokratike në Durrës Ferdinand Xhaferraj ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen drejt hetimeve për vjedhjen e votave në Durrës dhe Shijak. Xhaferraj i referohet pikërisht dosjes 339...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!