Henri Çili, themelues i gazetës Liberale deklaroi në Open të gazetares Eni Vasili se opozita ka të drejtë të kërkojë…
Gazetari Erion Kristo tha në studion e "360 gradë" se opozita e re që po tentohet të krijohet është një…
Kreu i PDIU Shpëtim Idrizi është shprehur mbrëmjen e sotme se protesta e opozitës, më 16 mars ishte më e…
President i Komisionit të Venecias, Gianni Buquiçhio, ka komentuar mungesën e Gjykatës Kushtetuese në Shqipëri, duke u shprehur se nga…
Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i ka shtuar masat vetjake të sigurisë pas asaj që i ndodhi ditën e djeshme,…
Dy javë pasi bëri një poezi e cila u kthye hit në rrjetet sociale për ministrin e deleguar, Gent Cakaj,…
Nga Artur Zheji/ Jemi duke jetuar në një teprim të madh. Një qeveri, moralisht e rrëzuar disa herë, kërkon të…
Ish-deputetja Orjola Pampuri, një grua me një profil profesional si pedagoge, autore librash dhe përkthyese, ka dhënë një intervistë ndryshe…
Komisioni i BE për Punët e Jashtme (AFET) dhe Liritë Civile, Drejtësisë dhe Punët e Brendshme (LIBE) kritikuan Shqipërinë dhe…
Përfaqësuesi i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për shkarkimin nga qeveria të Ylli Dylgjerit për shkak të postimeve humoristike në…
Analisti Fatos Lubonja në një lidhje skype me rubrikën”Opionin” në studion e lajmeve në News 24, ka komentuar situatën politike…
Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, akuzoi Prokuroren e Përkohshme, Arta Marku se është kthyer në personin…

Lajmet e fundit

Trump do t'i ngrejë problemin e lirisë fetare, Kryeministrit indian

Politikë

Trump do t'i ngrejë problemin e lirisë fetare, Kryeministrit indian

Presidenti amerikan Donald Trump do ta ngrejë çështjen e lirisë fetare në Indi gjatë takimit me Kryeministrin e Indisë Narendra Modi, javën që vjen, tha një zyrtar i lartë amerikan...

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Sport

Nuk është vetëm Braithwaite, ja lojtarët që kanë dështuar gjatë prezantimit me klubin e ri

Martin Braithwaite nuk ishte lojtari i vetëm që ka patur një prezantim të keq me klubin e ri. Futbollisti danez gjatë prezantimit që bëri në Camp Nou u përpoq të bënte disa...

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aktualitet

'Mbro Teatrin, firmos dhe ti!' Nis peticioni në hyrje të godinës historike

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka çelur sot, mbledhjen e firmave nga qyetarët për mbrojtjen e godinës së Teatrit Kombëtar dhe firmat mblidhen pikërisht në hyrje të saj  “Firmos edhe ti!”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!