Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në qytetin e Shkodrës, ku po merr pjesë dhe do të përcjellë një…
- Bashkësia Shqiptare e Belgjikës i jep vendit një plejadë të re politikanësh - Eden Babani, Bruksel 1 Belgjika është…
Një i shumëkërkuar nga policia jo vetëm që nuk i trembet këtyre të fundit, por organizon edhe ceremoninë martesore nën…
Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Edi Rama me deklaratat e fundit që…
Në rrjetet sociale qarkullojnë jo vetëm memet por edhe barcaletat të cilat ironizojnë me sarkazëm kryeminstrin Rama. Kjo është barcaleta…
Basha fotografon dokumentin 800 vjeçar te Magna Carta ne Londer: Dhunimi i lirise dhe te drejtave te njeriut jane shkak…
“Pranverë e njomë. Malli elektoral si asnjëherë më parë”. Kështu shkruan ish kryeministri Sali Berisha, teksa poston në profilin e…
Mullaymeri, Anëtar i Këshillit Territorial për emigracionin të Alto Adige pranë prefektit. Ditën e parë të vizitës së saj në…
Vetëm pak momente pas miratimit të kandidatëve të Bindjes Demokratike nga KQZ me urdhër të Rmës dhe në mënyrë të…
Nga Edi Paloka KQZ-Tentativa per ta fshehur , qe e ben me evidente farsen e zgjedhjeve!Pasi e regjistroi ne gjykate…
Korçari i famshëm, Ilir Vrenozi, i njohur për satirën e tij në rrjetet sociale, i ka kushtuar një këngë humoristike…
Ditën e sotme (E hënë, 20 maj 2019) është  publikuar në Vjenë nga Nisma Globale Kundër Krimit të Organizuar Transnacional,…

Lajmet e fundit

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Aktualitet

FOTO/ Do transportonte të sëmurin në spital në Tiranë, ambulanca del nga rruga në Lushnjë, vdes pacienti, plagoset shoferi

Një aksident tragjik ka ndodhur në aksin Fier- Lushnje teksa një ambulancë ka dalë nga rruga dhe ka ndërruar jetë pikërisht pacienti që ndodhej brenda. Aksidenti ka ndodhur saktësisht në fshatin...

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Aktualitet

Koronavirusi/ 5 mënyra se si shtetet europiane po lehtësojnë kufizimet

Evropa po hapet gjithnjë e më shumë, me qytetarët e saj duke shijuar liritë që humbën gjatë pandemisë koronavirus. Shtrirja e masave lehtësuese ndryshon në çdo shtet, por këtu janë disa...

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

Aktualitet

1 në 5 të dioplomuar, mbetet pa punë – Arsimi profesional/ Raporti: Tregu i punës, i dobët

1 në 5 të diplomuar në shkollat profesionale në vend, apo 20 për qind, mbeten të papunë. Çka do të thotë se tregu i punës në Shqipëri është relativisht i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!