Ish-Kryeminsitri Sali Berisha ka ironizuar veprimin e policisë për të dhunuar studentët që protestojnë për të drejtat e tyre deri…
I ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ish shefi i Shërbimit Informativ Ushtarak, Ylli Zyla, ka komentuar veprimin e…
Sot Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) pranë kryeministrit bëri të njohur një deklaratë për mediat në lidhje…
Opozita i ka dërguar një kërkesë kryeparlamentarit Ruçi duke kërkuar krijimin e një Komisioni Hetimor të Kuvendit, përtë kontrolluar ligjshmërinë…
Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka reaguar pas deklaratave të bëra nga DSIK, sa i përket pajisjes së Genti…
Gjykata për Krimet e Rënda ka refuzuar kërkesën e dy ish-deputetëve të PS, Arben Ndoka dhe Arben Çuko për lirimin…
Dita e nesërme do të sjellë kthjellime në të gjithë territorin e vendit, si he një rritje të lehtë të…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë të ditur se opozita ka nisur punën për të hetuar në të…
Studentët të cilët janë ngujuar në mjediset e Universitetit të Tiranës i kanë thurur një këngë kryeministrit Edi Rama. Video…
Analisti dhe pedagogu, Agron Gjekmarkaj i pranishëm në tryezën e opozitës ku u fol për lirinë e medias, ka komentuar…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat reagoi ashpër ndaj sjelljes së kryeministrit Edi…
Endri Shabani një aktivist i njohur i lëvizjeve civile, ka reaguar pas ngjarjes së pa precendent që ndodhi sot në…

Lajmet e fundit

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Aktualitet

EMRI/ Arrestohet pas 20 vitesh shqiptari, transportonte drogë në vitin 1997 në Itali

Një shqiptar i arratisur prej më shumë se 20 vitesh pas dy dënimesh për trafik droge, është arrestuar nga policia italiane në Napoli. Mihallaq Boraku, 49 vjeç, me origjinë shqiptare u...

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Aktualitet

Në krye të Federatës Vatra zgjidhet për herë të parë një shqiptar nga Kosova. Ilmi Berisha shpalos vizionin: Do mbështesim çdo lider nga Tirana e Prishtina

Në krye të Federatës Panshqiptare Vatra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është zgjedhur Ilmi Berisha, shqiptaro-amerikani i parë nga Kosovë që drejton këtë federatë në mbi 100 vite të...

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

Aktualitet

Kush është këngëtarja, me makinën e së cilës u rrëmbye Jak Prenga në Kamëz?

 Në një kohë kur vendet e tjera punojnë për të përsosur teknikat e edukimit dhe zhvillimit të të vegjëlve në kopshte e çerdhe, vendi ynë nuk siguron dot kushtet bazike. Gati...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!