Fjalimi që Adi Krasta mbajti në ato 7 minuta pati mjaft jehonë dhe tronditi jo pak edhe qeverinë Rama, paçka…
Nga Artur ZHEJI Kur e pashë të mirën Luljetë, të ulur në mbledhje të Këshillit të Ministrave, më erdhi ligsht,…
Gjatë vizitës së tij në Kosovë Boris Jonson, mbajti një fjalim në Parlamentin e Kosovës. Ai ishte sekretari  jashtëm britanik,…
Edhe Prokuroria e Krujës duket se ka përgatitur urdhër-arrestet e para për personat që dyshohet se janë përgjegjës për vdekjet…
Vazhdojnë hetimet pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit. Një ditë më parë, policia dhe prokuroria njoftuan arrestimin e disa…
Ka shkuar në 10 numri i personave të arrestuar dhe proceduar për vjedhje në Belgjikë. Policia e Tiranës bën me dije…
Qeveria shqiptare po shkon drejt finalizimit të një projekti që do fundoste përfundimisht fjalën e lirë në Shqipëri. Nismat anti-shpifje…
Aktualisht vendi po kalon krizën më të rëndë të tij në këto dekadat e fundit. Tërmeti tragjik i 26 nëntorit…
Fiks nëntë vjet më parë, shqiptarët nisën të lëvizin lirshëm nëpër Europë. Kjo mbetet ndoshta arritja më e madhe në rrafshin…
E kush nga fëmijët e sotëm shqiptarë nuk e njeh Gishton, këtë figurë të përrallave të moçme shqiptare, që ka…
Nga Kim Mehmeti Në Maqedoni zhvillohet perveristeti i radhës politik: BDI-ja dhe VMRO-DPMNE-ja e kanë vërshuar Parlamentin republikan me mijëra…
Vdekja e kryekomisarit Bajram Hajdarmataj nga tërmeti i 26 nëntorit është konsideruar nga Prokuroria e Durrësit si vrasje, ndërsa janë…

Lajmet e fundit

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

Politikë

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

  Kreu i KZAZ nr.29 Ramiz Billa, i ftuar në “Radari Informativ”, foli për procesin zgjedhor dhe qendrat e votimit. Ai bëri me dije se në terren janë bërë verifikime për qendrat...

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

Politikë

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

  Drejtuesja e LSI në qarkun e Durrësit, Elona Guri, vijon takimet elektorale në qytetin bregdetar. Takimin e radhës, Guri e ka zhvilluar me disa të rinj të këtij qyteti. Guri shfaqet...