Pas konferencës së kryeministrit Edi Rama me gazetarët, ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili tha se Rama është…
Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e arrestit me burg për 20 nga personat e arrestuar për shkak se ishin…
Gjykata e Tiranës lë në arrest me burg 20 protestues, për 11 u vendos arrest shtëpie dhe detyrim paraqitje  për…
"Edvin nuk mbahet pushteti me viza, gaz, helm, horra, strehime ne bunker dhe monologje boshe! Hiqi vizat, kthjellohu per nje…
Kandidati i Aleancës Kuq e Zi, Adriatik Leka, njëherësh nënkryetar i AK, ka vendosur të tërhiqet nga gara për kryetar…
Ditën e djeshme dhe sot, të gjithë ambasadorët e vendeve perëndimore në Tiranë (përfshi edhe OSBE dhe CDU-në gjermane) kanë…
Nga Ilir Nikolla Konferenca e Edi Ramës ishte fund e krye një shtërzim politik i një të dëshpëruari, i cili…
Nga Enver ROBELLI   Kryetari i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka mendim të qartë për shqiptarët e Kosovës. Ata i quan…
Në momentin e zhvillimeve politike tërësisht në disfavor të sektit të Rilindjes, konferenca për shtyp e kryeministrit ishte thjesht konfirmimi…
Edi Rama ka mbrojtur sot vendimin e tij për të caktuar në Bashkinë e Matit një nga gardistët e grupit…
Nga Çim Peka      'Kur do flasim?' ishte mesazhi që Edi Rama i lëshoi mbrëmë pas proteste Lulzim Bashës në…
I pyetur në konferencën e sotme për ofertën e ndërmejtësimit me palëve të ardhur nga partia CDU në gjermani, Edi…

Lajmet e fundit

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Globi

Erdogan:Do të kontrollojmë mediat sociale

Presidenti Recepp Tayip Erdogan njoftoi të mërkurën se Turqia do të miratojë rregullore për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për mbylljen e tyre. Presidenti tha se është i vendosur...

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Aktualitet

BSH:Gjatë pandemisë Shqipëria humbi 17 mijë vende pune Shqipëria ka humbur rreth 17 vende punë si pasojë e pandemisë.

Një gjë të tillë e ka bërë me dije guvernatori Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ditën e sotme (1 korrik 2020). Sejko shtoi se në tremujorin e parë ekonomia është tkurrur...

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Politikë

Zv.presidente e Asamblesë së Përgjithshme të OKB,Yuri Kim mesazh Besiana Kadaresë:Urime për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka uruar zv.presidenten e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Besiana Kadarenë për postin e ri. Kim thotë uron Kadarenë për zgjedhjen e Shqipërisë në pozicionin e rëndësishëm...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!