Kuvendi i marrëzive kushtetuese, na dha mundësinë të mësojmë se paska edhe marrëzi të noterizuar! Tani e kanë rradhën ndërkombëtarët…
Kreu demokrat Lulzim Basha në turin e tij “Rrugëtimi për Shqipërinë”, sot është ndalur në qytetin bregdetar të Sarandës, ku…
Gazetari Ylli Rakipi reagoi në ditën kur nis një proces gjyqësor ndaj tij, pas padisë së kryeministrit Edi Rama. Rakipi…
Skandalet në shëndetësinë shqiptare nuk kanë të ndalur. Një qytetar nga Durrësi ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha një tjetër…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla e ka quajtur antikushtetues vendimin e Presidentit Ilir Meta për dekretimin…
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi me anë të një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale shprehet se dhuna shtetërore e…
Zbatimit të Kushtetutës për të zgjedhur anëtarët e Gjykatës Kushtetuese e shkatërruar sot nga Edi Rama, ministrja e Skëndërbeut, Elsa…
Në 2020 vetëm pensionistët do të përfitojnë një indeksim të pensioneve, i cili është një detyrim ligjor për të kompensuar…
Një shofer kosovar ka denoncuar te ish-kryeministri Sali Berisha policinë rrugore shqiptare. Shoferi thotë se është gjobitur me 205 euro…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga Fieri ku paraqiti platformën për biznesin e vogël tha ndër të tjera se…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur në takimin me biznesin e vogël në Fier edhe për shendetësinë, pas…

Lajmet e fundit

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

Politikë

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

  Drejtuesja e LSI në Durrës, Elona Guri, thotë se pas 25 prillit, qeveria e re e do të jetë në përkrahje të sipërmarrjes, nuk do ta penalizojë apo ti rrijë...

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

Politikë

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se sot Korça vuan monopolin e oligarkisë, duke theksuar se të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim. Sipas tij, pas 25 prillit ka...

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Politikë

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Ish –deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, vijoi takimet me biznesin e vogël në Tiranë. “Tregu Elektrik” dhe “Lagjia e Tabakëve”, ishin ndalesat e rradhës, ku Tabaku dëgjoi problematikat e tregtarëve...