‘Zgjedhjet nuk do të mund t'i pengojë asnjë parti që dëshiron që të kthehet në bandë’. Ishte kjo një deklaratë…
Thirrjes së djeshme të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë se nxit këdo të regjistrohet në zgjedhjet e 30 qershorit, gazetari…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, vazhdon të shfaqet mjaft aktiv në rrjetet sociale duke komentuar çdo zhvillim politik dhe jo…
Gjatë gjithë intervistë së dhënë mbrëmë, në çdo deklaratë të tij, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, vërtetoi se është një…
Ministri Sandër Lleshaj ka folur për grabitjen në Rinas, ndërsa ka sqaruar edhe se pse informacioni i parë për vrasjen…
Nga Sali Berisha Pranohet vjedhje shteterore elektorale nga Edvin Kristaq Hajni! Miq, mbreme nepermjet Vasal Kimikut, Edvini beri deklaraten qe…
Nga Klajda Gjosha Reformat e mëdha gjithnjë janë një sfidë; sfidë për shoqërinë në tërësi, por edhe sfidë për vetë…
55.5% e shqiptarëve bëjnë përgjegjëse qeverinë dhe krimin për vendimin e Hollandës për rikthimin e vizave me Shqipërinë. Rezultatet e…
Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës…
19 raste të shpërthimeve me tritol kanë ndodhur në qytetin e Fushë-Krujës që nga fillimi i këtij viti. Denoncimi bëhet…
Denoncim i publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha/ Ne burg prej 8 muajsh por rroga i vazhdon sepse eshte xhan i…
Nga Ylli Manjani/ Ambasada Amerikane thotë ndër të tjera se “... mirëpret konkurrimin demokratik në zgjedhjet e 30 qershorit....” Ku…

Lajmet e fundit

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Aktualitet

U akuzua për përdhunim/ Lihet i lirë shefi i Policisë së Fushë-Arrëzit

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë- Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015 e cila do denonconte një abuzim seksual është liruar. Në atë...

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

Globi

72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali

72 viktima nga koronavirusi jnë 24 orët e fundit. Këto janë të dhënat të publikuara pak më parë nga Mbrojtja Civile Italiane. Sa i përket rasteve të reja, sot u regjistruan edhe...

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Politikë

Reforma Zgjedhore/ Ish-deputetja: Rama nuk e do ndryshimin e sistemit, duhet një studim i thelluar

Ish-deputetja e LSI-së Silva Caka e ftuar në Fax News foli ne lidhje me marrëveshjen për Refromën Zgjedhore, ku ndër të tjera foli edhe për ndryshimin e sistemit. Caka u shpreh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!