Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si Republikë…
Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas do të vizitojë Maqedoninë e Veriut për të shprehur solidaritetin me vendet e rajonit…
Gazeta “Courrier des Balkans”, nëpërmjet korrespondentes së saj në Tiranë ka pasqyruar ngjarjet e djeshme, ku policia ushtroi dhunë fizike…
Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të intervistojë sot kandidatët për Prokuror të Përgjithshëm. Në garë janë Prokurorja e përkohshme…
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas…
Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar me përfaqësues të artit dhe kulturës shqiptare në Paris, anëtarë të komunitetit shqiptar,…
Pasi lëvizja Vetëvendosje lajmëroi se do organizojë një marshim në Tiranë me rastin e festës së Pavarësisë, pati shumë reagime…
Ministrja e Ekonomisë e Malit të Zi, Dragica Sekuliq, hodhi poshtë idenë për t'iu bashkuar një versioni ballkanik të zonës…
Shqipëria bashkë me shtetet afrikane Sierra Leonen dhe Laon kryesuan listën globale të vendeve më të korruptuara sipas këndvështrimit të…
Partia për Drejtësi, Integrim dhe Uniteti reagon pas aksionit të sotëm të IKMT për shembjen e banesave te Unaza e…
Ish-kryeministri Sali Berisha paralajmëron se, Maklen Misha, njeri i afërt me kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, po përgatitet për tu…
Më shumë se 760 kilogramë kokainë, e nxjerrë nga dallgët e detit, është gjetur në disa plazhe në jug-perëndim të…

Lajmet e fundit

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

Politikë

Elona Guri: LSI ka një program të qartë dhe konkret për sipërmarrjen, punësimin dhe forcimin ekonomik të gruas

  Drejtuesja e LSI në Durrës, Elona Guri, thotë se pas 25 prillit, qeveria e re e do të jetë në përkrahje të sipërmarrjes, nuk do ta penalizojë apo ti rrijë...

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

Politikë

Braimllari: Korça sot vuan monopolin e oligarkisë. Pas 25 Prillit, ka vetëm ndëshkim popullor

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se sot Korça vuan monopolin e oligarkisë, duke theksuar se të rinjtë korçarë meritojnë vlerësim dhe përfaqësim. Sipas tij, pas 25 prillit ka...

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Politikë

Tabaku takime me biznesin e vogël në Tiranë, ja ankesat e tregtarëve për ish-deputeten e PD

Ish –deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, vijoi takimet me biznesin e vogël në Tiranë. “Tregu Elektrik” dhe “Lagjia e Tabakëve”, ishin ndalesat e rradhës, ku Tabaku dëgjoi problematikat e tregtarëve...