Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në profilin e tij “Facebook” nëpërmjet së cilës sjell sërish në vëmendjen e…
Thorsten Frei, raportuesi i grupit parlamentar CDU/CSU në intervistë ekskluzive për DW (shqip) thotë se vendimi i Brukselit për Shqipërinë…
Ish-ministri i Drejtësisë ka komentuar dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm të Gjermanisë Horst Seehofer, njëkohësisht kryetar i partisë kristiansociale (CSU)…
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, ka ironizuar ditën…
Deputeti i PD-së, Tritan Shehu ka reaguar ditën e sotme lidhur me një vendim të qeverisë për sistemin shëndetësor. Përmes…
Kryeministri ka vizituar këtë të diel Korçën në kuadër të turit të llogaridhënies ndaj qytetarëve, por jo të pakta kanë…
Kryeministri Edi Rama, prej disa muajsh ka nisur atë që ai e quan “turi i llogaridhënies”. Ai shkon në takime…
Depolitizimi i komisioneve zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme, do të varet vetëm nga vullneti i partive politike, sepse koha për…
Aktori që u bë i njohur falë pjesëmarrjes së tij në programin “Dance With me” dhe falë humorit të tij,…
Një punonjës i gardës ka nxjerrë blof ministrin Fatmir Xhafa. Punonjësi ka dërguar një mesazh në llogarinë e ish kryeministrit…
Ylli Manjani ka reaguar ndaj komenteve të Kryeministrit Rama mbi ngjarjen e rëndë të ditës së djeshme ku u vra…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, duke bërë një analizë të ngjarjeve të fundit ka deklaruar se Kryeministrit…

Lajmet e fundit

SPAK publikon emrat e 17 anëtarëve të grupit kriminal, trafikonin qytetarë drejt SHBA-së, Kanadasë e Anglisë me viza false

Aktualitet

SPAK publikon emrat e 17 anëtarëve të grupit kriminal, trafikonin qytetarë drejt SHBA-së, Kanadasë e Anglisë me viza false

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka regjistruar procedimin penal ndaj një grupi personash, të cilët akuzohen për vepratn penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose...

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Politikë

Presidentja e KE i kërkon falje Italisë: BE është këtu për të ndihmuar, 100 miliardë euro për vendet më të goditura na COVID-19

Presidentja e Komisionit Europian i ka kërkuar falje Italisë pasi jo të gjitha vendet e BE kanë menduar më parë për të ndihmuar vatrën e nxehtë të koronavirusit në kontinent. Italia...

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!