Nervat e akumuluara nga sherri me deputetët e opozitës për vëllain e Fatmir Xhafajt, Erjon Braçe, ia ka nxjerrë gazetarëve. Në…
Pasi dha dëshminë e tij në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, deputeti i PD-së, Ervin Salianji, deklaroi se, në disa…
Deputeti i Partisë Demokratike Myslim Murrizi ka denoncuar një skandal ku Rilindja i detyron punonjësit e administratës të anëtarësohen në…
Gjykata e Beratit rrëzoi padinë e ngritur nga LSI kundër Edi Ramës, në të cilën kërkohej ekzaminimi psiqik i shefit…
Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, pas dëshmisë në Prokurori për çështjen Xhafaj, në një prononcim për mediat tha se…
Gjykata e Beratit ka rrezuar kërkesën e LSI për rikthimin e hetimit ndaj kryeministrit Edi Rama, të ndërprerë nga Prokuroria…
Kryetari i Grupit Parlamentar në Partinë Demokratike, Edmond Spaho, gjatë debateve të sotme në Komisionin e Ekonomisë i është përgjigjur…
Deputeti i PD-së Ervin Salianji ka përfunduar dëshminë e tij në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Pas daljes nga organi…
Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, është shprehur se Prokuroria po kryen vetëvrasje për arsyen…
Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, ka deklaruar pak minuta më parë se një tjetër audio-përgjim do të publikohet së…
Ish-presidenti Bujar Nishani me rastin e 45 vjetorit të revoltës së Spaçit kundër regjimit komunist, përmes një statusi në ‘Facebook’…
Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Ligjeve deputetët e PD-së kanë lëshuar një deklaratë të fortë. Sipas tyre, komisioni…

Lajmet e fundit

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Aktualitet

Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.Lajmin e mirë e dha Drejtori i Spitalit të Korçës, Litian Broka...

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Globi

‘Zoti P’/ Italiani 101-vjeçar që i mbijetoi Holokaustit, gripit Spanjoll dhe COVID-19?!

Një burrë 101-vjeçar, i identifikuar si ‘Zoti P’ është liruar nga izolimi pasi u shërua nga COVID-19 në qytetin italian të Riminit. Ai është një i mbijetuar nga Lufta e...

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Politikë

Lefter Maliqi këshillon Ramën: Populli ta dha “timonin” dhe “tepsinë”, bëj mirë, të gjesh mirë…

Deputeti Lefter Maliqi ka reaguar në lidhje me paketën ekonomike të qeverisë Rama për të ndihmuar familjet në nevojë dhe të vetëpunësuarit apo të punësuarit në biznesin e vogël në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!