I vendosur në krah të shefes të diplomacisë europiane, për të celebruar dhënien e rekomandimit për hapjen e  negociatave, kryeministri…
Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur sot në zyrën e tij përfaqësuesen e lartë për Politikën e Jashtme në…
Ditën e sotme, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar takime të shumta me parlamentarë dhe funksionarë të qeverisë…
Federika Mogherini, shefja për Politikën e Jashtme, pritet të zhvillojë paraditen e sotme disa takime me liderët kryesorë të politikës…
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu u përfshi në një debat me tonë të forta me zv/ministren e Jashtme, Klea…
Partia Demokratike ka reaguar përmes deputetes Jorida Tabaku pas lajmit për rekomandimin pozitiv të KE-së, që Shqipëria të hapë negociatat…
“Një vend i pazakontë me politikanë të pazakontë, tani kërkon anëtarësimin në Bashkimin Europian”. Me këtë titull, revista Forbes nis…
Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma në një intervistë në News 24, ka folur rreth zhvillimeve në Partinë Demokratike. Për…
Komisioni Europian rekomandoi të martën hapjen e negociatave për anëtarësimin në Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Shefja për Politikë…
Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit Europian për hapjen e negociatave, ka dalë në një deklaratë për mediat dhe kryeministri Edi…
Rekomandimi për Çeljen e Negociatave që Komisioni Eurpoian dha për Shqipërinë pritet të kalojë për votim në parlamentet e vendeve…
Revista “Forbes” i ka kushtuar një artikull të gjatë kryeministrit Edi Rama, që nga rruga që ka bërë ai për…

Lajmet e fundit

“Avuj të çajit me limon e karafila”, Ylli Merja: Ja si të pastroni mushkëritë në shtëpi

Aktualitet

“Avuj të çajit me limon e karafila”, Ylli Merja: Ja si të pastroni mushkëritë në shtëpi

TIRANESpecialisti i bimëve mjekësore, Ylli Merja ka sugjeruar një mënyrë unike për të pastruar mushkëritë në këto kohë të rënduar virozash. Merja propozon avuj të çajit dhe një frymë marrje...

Shpërblimi simbolik për urgjencat e spitaleve rajonale, reagon PD Lezhë: Rama mashtroi publikisht mjekët. Protesta e bluzave të bardha…

Politikë

Shpërblimi simbolik për urgjencat e spitaleve rajonale, reagon PD Lezhë: Rama mashtroi publikisht mjekët. Protesta e bluzave të bardha…

Partia Demokratike në Lezhë ka reaguar pas vendimit të qeverisë që shpërblimi i premtuar për bluzat e bardha në vijën e zjarrit me COVID 19 duket se do të jetë...

Banesa përfshihet nga flakët, burrë e grua dhe dy fëmijët nisen me urgjencë drejt Tiranës

Aktualitet

Banesa përfshihet nga flakët, burrë e grua dhe dy fëmijët nisen me urgjencë drejt Tiranës

Kater anetare te nje familjeje kane mbetur te lenduar, pasi ishin ne gjume ne banese, kur ajo u perfshi nga flaket.zjarrfikeseNgjarja ka ndodhur ne fshatin Shoshaj ne Mat dhe sipas...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!