Nga Jorida Tabaku.Prej disa ditësh, shumë prej bizneseve që kanë aplikuar për fondin që ka vendosur qeveria për ekonominë kanë…
Nga Bujar Nishani Opozita prej disa ditësh po denoncon korrupsionin skandaloz me tenderat e rilidsave që nuk po e ndalin…
Nga Ilir Nikolla Pas leksioneve mbi kurbën e koronavirusit, kur arrihet kulmi dhe kur fillon rënia e funksionit matematikor, shqiptarët…
Duke iu kthyer edhe njëherë debatit të madh të përdorimit të maskave, si një nga masat mbrojtëse kundër koronavirusit, Nënkryetari…
Presiudenti Ilir Meta i ka sugjeruar qeverisë sot se duhen shtuar përpjekjet për ta mbështetur biznesin në këto momente të…
Kryetari i PD Lulzim Basha e mbylli dje ditën e punës duke takuar dhe përshendetur forcat e rendit që ndodhen…
Dalin fakte të reja mbi atë që qeveria thotë se po ndihmon biznesin për periudhën e koronavirusit. Zbulohet dokumenti qeveri-banka…
Shahini: Për maturën shtetërore nuk do të ketë pyetje nga leksione të pazhvilluara në shkollëNëpërmjet video-mesazhit të radhës, Ministrja Besa…
“Paga e luftës”/Rama: Për berberët, punjonjësit e restoranteveKryeministri Edi Rama në një komunikim me qytetarët në Facebook ka deklaruar se…
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka kujtuar Betejën e Koshares me vargjet e heroit Agim Ramadani.Haradinaj në postim shprehet se “Kosharja është…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaron se situata është ende kritike dhe për këtë arsye u bën thirrje qytetarëve…
Thirrja ime e parë sonte për qeverinë dhe për kryeministrin është të mos vonojë asnjë sekondë, të mos vonojë asnjë…

Lajmet e fundit

Përjetësisht në Memorien Shqiptare, "Bllaca ‘99", krimet e padënura!

Bota Shqiptare

Përjetësisht në Memorien Shqiptare, "Bllaca ‘99", krimet e padënura!

Nga Jahja LLUKA Me ndryshimet kushtuese të imponuara nga Serbia, më 23 mars 1989 në Kuvendin Krahinës së Kosovës do të ndryshojë edhe Kushtetuta e vitit 1974, me çka u suprimua...

Kosharja e lavdisë dhe krenarisë kombëtare

Bota Shqiptare

Kosharja e lavdisë dhe krenarisë kombëtare

Nga Skënder MULLIQI Lufta në Kosharën Legjendare , do të mbetet data më e ndritur e historisë së re të shqiptarëve.Për herë të parë i thye kufiri shqiptaro-shqiptarë ,pas 50 vitësh...

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Aktualitet

Pranuan të paguajnë karantinën, futen në atdhe 8 shqiptarë

Tetë shqiptarë të cilët ishin bllokuar në tokën neutrale midis Greqisë dhe Shqipërisëm janë lejuar ditën e sotme të kalojnë doganën e Kapshticës për tu futur në atdhe.  Ata janë lejuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!