Menjëherë pas sulmit të Ramës ndaj opozitës për deklaratën ‘Tahiri’ dhe arrestimit në Gjermani të të shumëkërkuarit për 613 kg…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar  nëpërmjet një statusi në Facebook se Ministri Bushati ka zgjedhur si sekretar  të tij një…
Ministri Bushati është takuar me homologun e tij grek Nikos Kotzias gjatë takimit të Tretë Ndërministror të Selanikut në Greqi.…
Një njohës i hershëm i zhvillimeve në Shqipëri, thekson se hapja e negociatave me BE-në, do t'i krijojë mundësi Bashkimit…
Nga prodhimet e makinës propagandistike të Edi Ramës, kemi zgjedhur postimin e datës 8.10.2016, në të cilin, ai shpall se…
Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, e ka krahasuar kryeministrin Edi Rama me personazhin e famshëm të Çajupit…
Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar dje sa i përket deklarimit të Ramës se opozita qenka mërzitur sepse…
Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka kërkuar sot largimin e kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij si një pengesë…
Në fjalën që tha gjatë mbledhjes së Komitetit Drejtues të LSI-së, deputeti Luan Rama është shprehur se LSI-ja nuk e…
Në fjalën e mbajtur në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LSI-së ditën e sotme,  kryetarja Monika Kryemadhi, tha se Sajmir…
Nuk është vetëm ministria e Arsimit dhe Sporteve ajo që mbledh të dhënat private të prindërve përmes nxënësve, por edhe…
Shkarkimi i gjyqtares Altina Xhoxhaj bllokon edhe matematikisht funksionimin e Gjykatës Kushtetuese. Por njëkohësisht, bllokon edhe ngritjen e Këshillit të…

Lajmet e fundit

Kjo është anija që solli vdekjen në Bejrut

Globi

Kjo është anija që solli vdekjen në Bejrut

  Lëndët plasëse që shpërthyen në një depo në Bejrut, duke shkaktuar së paku 100 viktima, janë dërguar atje vite më parë nga një anije mallrash, që ishte konfiskuar, dhe e...

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

Politikë

Braimllari denoncon:Hera e tretë që të mbjellat në Korçë dëmtohen nga breshri, fermerët në mëshirë të fatit, asnjë ndihmë nga qeveria

  TIRANËSekretari i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari deklaron se fermerët e Korçës janë në mëshirë të fatit pa asnjë ndihmë nga qeveria. Duke iu referuar dëmeve të shkaktuara nga breshri...

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

Politikë

Manjani thirrje shqiptarëve:Duam demokraci e zgjedhje, apo sundim e nënshtrim?

  Duke përdorur shprehjet ”s’bën Luli” apo dhe ”opozita është e dobët”, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shënjestruar ata që përdorin këto justifikime për të votuar kryeministrin Edi Rama. ”Dëshiroj gjithashtu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!