Eksperti i njohur i ekonomisë, Zef Preçi, nëpërmjet një shënimi-denoncim në faqen e tij në FB, ka shpjeguar një…
  Nga Agim Nesho - 31/07/2021 Shpërbërja e Jugosllavisë ishte procesi më i dhimbshëm dhe i përgjakur i historisë moderne…
  Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha, ndërsa u –pyet nëse kishte biseduar me zotib Basha pas…
  Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha, u shpreh se është i gatshëm të marrë çdo vendim…
  Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se akuzon Sorosin që futur të gjithë OJQ-nën…
Te dashur miq, sot ne oren 20:20 do te jem ne nje interviste me Beti Njumen, ne RTV Ora! Sipas…
  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe…
  Në një kohë kur politika rajonale e Ballkanit është çoroditur dhe nënpresion, Presidenti i SHBA, Joe Biden ka konfirmuar…
  Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka dalë në një deklaratë për mediat pas takimit me kryetarin e…
  Pas gati 80 minutash takim këtë të premte me Lulzim Bashën, mesazhi i ambasadores së SHBA Yuri Kim ndaj…
  Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar emërimin e gjyqtarit më të ri të Gjykatës së Lartë, z.Asim Vokshi.…
  Nga Pano Soko - 30/07/2021 Shiko, për një moment do zgjedh ta shoh ftohtë këtë çështjen e Open-Balkan. Pra…

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...