×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

“Turqia përdor një marifet që niset nga besimi jonë mysliman dhe dëshiron ta paraqesë si lidhje gjenetike, por ne kemi…
Njohësi i mirë i politikës ruse, Fahri Balliu, ka treguar në "Zona B" në Klan Kosova se cilat janë format…
Dorëheqja e Sali Berishës nga kreu i Partisë Demokratike ishte një gabim për publicistin e njohur nga Shqipëria, Fahri Balliu.…
Vizita e Ramës në Gjermani nuk ka kaluar pa vëmendjen e emigrantëve shqiptarë që jetojnë në Berlin. Hakmarrjen për arsyet…
Nënkryetari demokrat i Kuvendit, Edi Paloka është shprehur për vizitn e kryeministrit Rama me kancelaren Merkel, se lideri ‘’ magjepsës’’…
  Avokatja më e madhe e qeverisë nuk ka parë asgjë nga mbjellja e kanabisit, Tahiri nuk ekziston, ndërsa vendet…
Pas takimit të zhvilluar midis kryeministrit Rama dhe kancelares gjermane Merkel, ku kjo e fundit refuzon ta përkrahë vendin tonë…
Pas intervistës në DW, kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters. Sipas tij mbyllja…
Kancelarja Angela Merkel e kthen mbrpasht kryeministrin Edi Rama, duke i kërkuar që deri në qershor të japë prova për…
“Kur shtrohet pyetja për Shqipërinë që të bëhet sa më shpejt anëtare e BE-së, ka dhe njerëz që janë skeptikë.…
Fatos Lulo dhe Altina Xhoxhaj janë të dy anëtarë të Gjykatës Kushtetuese dhe të dy kanë rezultuar me probleme gjatë…
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste, Luan Rama, në një shkrim të publikuar në rrjetet sociale, denoncon faktin se Kryeministri dhe qeveria…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...