×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

"Televizori i Beqes": Kësisoj është shprehur deputeti demokrat Luçiano Boçi lidhur me propozimin e fundit të Ilir Beqjes, 'Dekanit të…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, akuzoi qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se është penguesi…
Ish-drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit, Mithat Havari, duke iu referuar vrasjes së Artan Cukut , tha se kjo…
Në një dalje për mediat deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, akuzon Kryeministrin Rama se po pengon opozitën për hetimin…
Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në një vizitë në Gjermani, ka folur për Deutsche Ëelle, disa orë para se…
“Shqipëria do të hyjë në Bashkimin Europian, por ka jo pak probleme, shkruan “Die Welt”. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama…
Shqipëria do të hyjë në BE por ka jo pak probleme, shkruan “Die Welt”. Kryeminisitri i Shqipërisë, Edi Rama kërkon…
Rama vijon me hakmarrjen e tij. Pas protestës së organizuar pak ditë më parë tek Gjykata e Apelit për lirimin…
Organizata “Reporterët pa kufij”, me seli në Paris, në raportin e fundit veçon rastin kur, kryeministri Edi Rama, sulmoi gazetarët…
Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i ka kthyer përgjigje Eduart Selamit i cili krahasonte PD-në me PS-në.  Paloka ka…
Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin në prezantimin që i ka bërë sot progres-raportit para Komisionit të Integrimit në…
Ish-kryeministri, Sali Berisha thotë se Liri Belishova duhet nderuar pasi kërkoi ndjesë për krimet e komunizmit. Duke u kthyer përgjigje…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...