×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, në një intervistë të dhënë në rubrikën “Opinion” në News24 është shprehur se opozita…
Më shumë se një orë ka zgjatur takimi mes Presidentit Ilir Meta dhe ambasadorit amerikan Donald Lu, takim ky i…
Të shumta ishin momentet e tensionit që nuk janë parë në kamera gjatë seancës së sotme plenare, ku mbizotëroi kaosi…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, i kthen përgjigjen që meriton Taulant Ballës. Nëpërmjet një statusi në Facebook…
Është siguruar një video gjatë seancës së sotme parlamentare, në momentet kur televizionet nuk po transmetonin. Në pamje duket Edi…
Ambasadori amerikan Donald Lu është parë të shkojë në zyrën e kreut të Shtetit, Ilir Meta. Ende nuk dihet tema…
Nëpërmjet një statusi në Facebook në faqen zyrtare të Partisë Demokratike, partia më e madhe opozitare në vend deklaron se…
Gjykata e Tiranës ka regjistruar procesin ndaj ish-kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi. Mësohet se seanca e parë ndaj Rroshit do…
Tashmë ky njeri ka marrë fund. Nuk mund të ketë më ‘doza trimërie’ apo banda kriminale që ta trimërojnë. Kryeministri…
Vetëm pak minuta pas përfundimit të seancës së sotme plenare, ku mbizotëruan momentet e tensionit ku deputetë të opozitës nisën…
Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, duket se vijon të jetë në rreshtin e parë të frontit të turpit…
Ka përfunduar seanca e ditës së sotme, ku është shoqëruar me shumë debate mes opozitës dhe mazhorancës. Deputetët e opozitës,…

Lajmet e fundit

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Politikë

Rinia në mbështetje të folëtores së Sali Berishës.

Dje ,Ish-kryeministri Sali Berisha ka nisur bashkebisedimin me qytetarët dhe anëtarët e PD-së, ku e gjithe salla e priti me mjaft entuziazem dhe  brohoriste me te madhe emrin e doktorit...

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Aktualitet

Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti në orët e para të mëngjesit

  Lëkundet veriu i Shqipërisë! Tre goditje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm.   Sipas Institutit të Gjeoshkencave, lëkundja e parë ka qenë në orën 04:19 minuta të...

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

Aktualitet

Qytetarët afganë në Shqipëri: Duam të shkojmë në SHBA

  Rreth 700 refugjatë afganë kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, që prej 27 gushtit kur mbërriti grupi i parë. Disa prej tyre, ish zyrtarë të qeverisë së rrëzuar në Afganistan...