Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha, nëpërmjet një statusi të publikuar në Facebook, ka shprehur vlerësimet në lidhje…
Ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar të dhënave të publikuar nga Eurostat për Shqipërinë, thotë se ato shifra tregojnë se…
Do të jetë i besuari i Ramës edhe në zgjedhjet e ardhshme për Bashkinë e Tiranës.  Të paktën kështu është…
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ndodhet ditën e sotme në Tiranë, ku në një konferencë për shtyp bashkë me…
Ministria e Evropës dhe Punëve të Jashtme ka reaguar ditën e sotme pas zgjedhjes së Majlinda Bregut, në pozicionin e…
Partia Demokratike denoncoi dje kërcënimin me armë që i është bërë zyrtarit të saj, kryetar i grupit të punës për…
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale e ka konsideruar degjenerim faktin që në një kohë…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur për mediat nga Përrenjasi lidhur me procesin e integrimit evropian dhe konkretisht hapjen…
Deputeti Dashamir Shehi i njohur për deklaratat e tij të drejtpërdrejta, është shprehur se një nga plagët më të mëdha…
Imagjinata dhe çmenduaria e ish-ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka thyer çdo logjikë me propozimin në të fundit lidhur me…
Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari nga Durrësi, i cili shkruan se Vangjush Dako ka emëruar në disa…
Një skandal që vetëm ministrat e Edi Ramës mund ta bëjnë ka ndodhur në Ballsh. Skandalin e ka denoncuar ish-kryeministri…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...