×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme një video, ku duket qartë sesi shteti i rilindësve u ka vënë…
Nëse je mjek, kontabilist, dentist, arkitekt apo inxhinier dhe i ofron këto shërbime përmes një subjekti tregtar, nga 1 prilli…
Më shumë se 40% e popullsisë shqiptare ka emigruar. Në këtë përfundim ka arritur Banka Botërore, në Raportin e Rregullt…
Deputeti i PS-së Sadri Abazi duket se nuk është vetëm i korruptuar por edhe i paaftë. Kur ka kandiduar për…
Një tjetër komisioner i strukturës që do të realizojë kontrollin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, është në shkelje të plotë të…
I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, Sekretari i Burimeve Njerëzore në PD, Fatbardh Kadilli ka folur për mbledhjen e…
Kryeministri i Belgjikës, Charles Michel, deklaroi se vendi i tij nuk ka një vendim zyrtar për një “Po” ose “Jo”…
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka njoftuar përfundimin e aksionit disa mujor për mbjelljen e pemëve në Tiranë.…
Statuti i ri i Partisë Demokratike nuk arriti t’i qetësojë kritikët e Lulzim Bashës, të cilët kërkuan kufizimin e mandatit…
Kryeministri belg Charles Michel ka zhvilluar një vizitë pune sot në Tiranë ku është pritur nga kryeministri Edi Rama. Pas…
Në raportin vjetor të Prokurorisë, Qarku i Vlorës renditet më i korruptuari, duke faktuar dhe akuzat e opozitës se krimi…
Ditët e fundit në mediat shqiptare po qarkullojnë shkrime që kanë një emërues të përbashkët: sulmin ndaj një zyrtari të…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...