Deputetët e opozitës u bashkuan në Kukëës në mbështetje të Emri Vatës, kandidatit të Partisë Demokratike për zgjedhjet e pjesshme…
Në Agjencinë Shtetërore të Kadastrës nën drejtimin e Dallendyshe Bicit vijon të zbatohet ligji i “xhunglës”. Pas dhjetëra denoncimeve të…
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron në New York ku po mbahet sesioni i 78-të…
Shqipëria po mpaket dhe po rrudhet frikshëm edhe më shumë se edhe shtetet më të "mplakura".   Fakti trondites i…
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i zënë ngushtë nga pyetjet e këshilltarëve të opozitës për inceneratorin, publikoi në mbledhjen…
Ditën e sotme, Partia e Lirisë ka mbledhur Kryesinë, teksa kryetari Ilir Meta ka deklaruar se pushteti i Ramës është…
Deputetët e opozitës do të rimblidhen sërish, por këtë herë në Kukës. Deputetët demokratë do të mbajnë takimin e radhës…
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se të enjten në Bruksel “pati një pozicionim të qartë të ndërmjetësit të BE kundër…
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha sot se ai ka shkuar me propozim konkret në takimin e 14 shtatorit. Sipas tij, propozimi i…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, tha gjatë konferencës së sotme se çmimet në Shqipëri janë ndër më të lartat në Europë.…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, kërkoi sot që të vendoset minimumi jetik prej 200 eurosh për person në vend.   Duke…
Klevis Balliu, Sekretari i Organizimit në PD, deklaroi sot se opozita po i kushton shumë vëmendjes, fushatës elektorale në Kukës…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...