Kryetari demokrat, Sali Berisha, publikoi një video nga fjala e tij në Asamblenë e të Zgjedhurve Vendorë Demokratë.   “Vuajtja…
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, njëherësh zv/kryeministrja Belind Balluku vijon me tenderat abuzivë dhe pa asnjë transparencë për blerjen e…
Mbledhja e radhës e deputetëve të PD do të mbahet në Kukës.   Opozita e bashkuar ka vendosur që të…
Kryetari i Partisë Demokratike ka akuzuar institucionet shqiptare se nuk lëshojnë urdhër arresti për Amant Josifin, ortakun e Olsi Ramës.…
Se për popujt e vegjël – pra edhe për ne shqiptarë – në masë të madhe vendosin qendrat ku vizatohen…
Nuk kanë fund veprimet qesharake të Lulzim Bashës. I vogël, i pafuqishëm dhe pa ide, Lulzim Basha ka urdhëruar të…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është shprehur në një status në llogarinë e tij në faceboook se standardi i ndjekjes…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka cilësuar një turp veprimin e drejtësisë për të mos lëshuar urdhër arresti…
Unë besoj me ngulm në potencialin e këtij qyteti. Bashkë me ju, mund të krijojmë një Kukës, ku arsimi, punësimi…
Prej një dekade jam i angazhuar në politikë, ku në periudha fushatash elektorale i zhveshur nga petku i zyrtarit të…
Nuk e di kur e kam parë për herë të fundit Ministren e Turizmit të vizitojë Kukësin apo të promovojë…
Rënia e fuqisë blerëse për shkak të shpopullimit dhe varfërisë që është ulur këmbëkryq në familjet kuksiane , ky fakt…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...