Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri ka reaguar në lidhje me raportin final të OSBE/ OHDIR për zgjedhjet e…
  Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për klimën e biznesit 2021, i publikuar së fundi, thekson se korrupsioni në…
  Dy gazetarë të Ora News janë sulmuar në muajin prill nga truprojat dhe mbështetësit e kryebashkiakut, Erion Veliaj, gjatë…
  Një skenë e pazakontë, e ngjashme me ato të filmave, ka ndodhur mesditën e sotme te Varri i Bamit…
  Kryedemokrati Lulzim Basha, në një deklaratë për mediat komentoi raportin përfundimtar të OSBE/ OHDIR mbi zgjedhjet e 25 prillit.…
  Vëzhguesit ndërkombëtarë të OSBE-ODIHR kritikuan qeverinë e kryeministrit Edi Rama dhe Partinë Socialiste për abuzim me pushtetin në funksion…
  Raporti përfundimtar i ODIHR-it për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit, i publikuar të hënën, i përmbahet gjetjeve kryesore të…
  Nga Martin Henze Z. Henze, ju jeni një nga ekspertët më të mirë të huaj në Ballkan, për momentin…
  OSBE/ODIHR ka publikuar raportin përfundimtar për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri. Nga raporti i publikuar theksohet se pavarërisht…
  Edhe pse kanë kaluar tre muaj nga zgjedhjet, raporti i OSBE/ODIHR për zgjedhjet nuk është publikuar. Por sot, në…
  Presidenti i vendit, Ilir Meta, uron Kosovën për fitoren e medaljes së dytë të artë në Lojërat Olimpike “Tokio…
  Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Artur Kalanë si gjyqtar i Gjykatë së Lartë. Bashkë me zotin Kalaja numri i…

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...