Nga Sali Berisha Sot, edhe duhet të ndalemi me forcën më të madhe, pronari i ABC-së bashkë me lëpirësin Balla…
Arrestohet në Dubai Amant Josifi, i shpallur në kërkim nga autoritetet spanjolle për 2.4 miliardër dollarë me Call Center-at. Burime…
Lideri i opozitës, Sali Berisha, ka zbuluar sot në Kuvend, ndërkohë që në media transmetohej si lajm i fundit arrestimi…
Arrestohet në Dubai ortaku i Olsi Ramës dhe ish-këshilltari i Xhaçkës, Amant Josifi.   Kujtojmë se më 8 dhe 9…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, bëri thirrje sot që të miratohet një rezolutë ku të dënohen qëndrimet e Edi Ramës në…
Deputeti Agron Gjekmarkaj, reagoi pasi Lindita Nikolla njohu sërish Lulzim Bashën si drejtues të grupit parlamentar demokrat.   Duke u…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, kritikoi në Kuvend drejtuesen e parlamentit, duke thënë se ajo po u heq deputetëve edhe të…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi sot në Kuvend, se qeveria po blen Gjykatën Kushtetuese me rritjen e pagave.   “Jam…
  Pasi u hodh në qarkullim nga ana e familjarëve të dy kushërinjve të dhunuar nga fisi Rraja, raporti mjeko-ligjor,…
Kryeministri Edi Rama ka numëruar ditët mbrapsht për të pritur momentin që Shqipëria të marrë drejtimin e Këshillit të Sigurimit…
Në një shkrim të gjatë me kostumin e liderit të një vendi që do të drejtojë mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB, Edi Rama ka analizuar edhe marrëdhëniet e Shqipërisë mes…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka cilësuar një ngjarje të rëndësishme të hapjes së shkollës shqipe bë Rogjajë…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...