Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e…
Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho, e ka cilësuar si shokuese videon e kryebashkiakut të Bulqizës, LefterAlla duke konsumuar lëndë narkotike.…
Prokuroria e Tiranës mbylli pa zhurmë hetimin për skandalin e falsifikimit të tenderit të Unazës së Re dhe dërgoi në…
Në një përplasje me sigurinë izraelite të mërkurën, Presidenti Francez Emmanuel Macron kërkoi në anglisht që të "dilte jashtë", duke kërkuar që ata…
Ish- deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka thënë se përgjegjësit për vjedhjen në koncesionin e sterilizimit duhet të ndëshkohen. Kërpaçi…
SPAK ka një mundësi reale të zbulojë dhe vendosë përpara përgjegjësisë një grup të stukturuar kriminal që merret me shpërndarjen…
Vendimi i Bashkisë Tiranë për largimin e depozitave nga tarracat e pallateve vlerësohet i vështirë e deri i pamundur nga…
Gazetari që publikoi videon e kryebashkiakut të Bulqizës duke konsumuar kokainë, Artan Hoxha, I ftuar në Abc News, ka dhënë…
Vijon përplasja mes televizionit Ora News dhe kryebashkiakut Erion Veliaj. Ndonëse nuk dihen arsyet e prishjes së raporteve të Ylli…
Partia Demokratike reagon  pas publikimit të videos, ku kryebashkiaku socialist i Bulqizës shfaqet duke konsumuar lëndë narkotike., Sipas selisë blu,…
Këshilli i Europës dërgon në Komisionin e Vencias paketën anti-shpifje. KE kërkon opinionin e saj pas debateve të shumta mes palëve politike…
Zbardhen emrat e ekspertëve të opozitës të cilët do të jenë pjesë e Këshillit Politik për hartimin e Reformës Zgjedhore.…

Lajmet e fundit

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Politikë

Shqipëri, të dua por… A është ky qëndrimi i duhur?!

Nga Albana Muçaj Rrjetet sociale janë bërë aq të fuqishme, sa edhe media tradicionale si një gazetë, iu është “dorëzuar” atyre. Leximi i një artikulli, apo edhe statusi individual mbërrin tek...

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Aktualitet

Hapa në luftën kundër korrupsionit/ Mehmetaj ironi me Ramën: Rroftë Lideri ynë global

Organizata ndërkombëtare 'Transparency International' publikoi Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit për vitin 2019, ku Shqipërinë e rendit në vendin e 106 me 35 pikë, duke humbur kështu 7 pozita nga...

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Aktualitet

Kina konfirmon 830 raste dhe 25 të vdekur nga virusi

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë tha të premten se janë 830 raste të konfirmuara të koronavirusit të ri në mbarë vendin dhe të paktën 25 njerëz kanë vdekur. Qeveria kineze...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!