Zëvendeskryetari i LSI-së, Luan Rama në një deklaratë për mediat u shpreh se qeveria gjen kohë që ti largohet përgjegjësive…
Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka akuzuar ditën e sotme qeverinë dhe Edi Ramën se ka fshatra të tërë në…
Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka reaguar pas emërimit nga Edi Rama, të Arben Ahmetaj si ministër i Shtetit për…
Me një deklaratë për mediat, Këshilli i Europës ka reaguar kundër ligjit të përgatitur nga Edi Rama kundër medias online.…
Nga Agim Xhafka   Mbrëmë te vila kryeministrore në Surrel janë parë disa trajlera. Në to u vendosën gjithë mobiliet…
Një shtëpi e vogël një katëshe, e lyer me të gjelbër, ngjyrën e shpresës një çati të vjetër, ca rroba…
Presidenca reagon pas ndryshimeve në qeveri të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Shefi i qeverisë ka propozuar emrin e kreut…
Arben Ahmetaj rikthehet në qeverinë e drejtuar nga Edi Rama. ‘Programi i Rindërtimit dikton hapjen e një vendi të posaçëm…
Një grup përfaqësues i magjistratëve shqiptarë, kanë shprehur shqetësimin përfaqësuesve më të lartë të institucioneve evropiane lidhur me reformën në drejtësi…
Ngritja e Prokurorisë Speciale SPAK do të bëhet ditën e enjte 19 dhjetor, ditë edhe kur do të betohen 8…
Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kritikuar qeverinë Rama dhe punën që ajo ka kryer në përballimin e situatës së…
Nga Martin Henze Demokracia: qeveria e popullit nga njerëzit për njerëzit. Gjermanët, francezët, anglezët, italianët, spanjollët, grekët, portugezët, belgët, skandinavët,…

Lajmet e fundit

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

Politikë

Braimllari nga Kolonja: Niko Peleshi dhe Rilindja i largoi socialistët e ndershëm.

  Socialiastët kane nje siguri për veten e tyre dhe të ardhmen e fëmijëve, Lëvizjen Socialiste për Integrim Sot Niko Peleshi është në ankth dhe në mankth. Sepse ndjen që i rrezikohet...

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

Politikë

Mbi 16 mijë persona do të votojnë në kontejnerë, Billa: Nuk i përmbushin kriteret

  Kreu i KZAZ nr.29 Ramiz Billa, i ftuar në “Radari Informativ”, foli për procesin zgjedhor dhe qendrat e votimit. Ai bëri me dije se në terren janë bërë verifikime për qendrat...

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

Politikë

Të rinjtë e Durrësit: Ne besojmë te LSI dhe Elona Guri

  Drejtuesja e LSI në qarkun e Durrësit, Elona Guri, vijon takimet elektorale në qytetin bregdetar. Takimin e radhës, Guri e ka zhvilluar me disa të rinj të këtij qyteti. Guri shfaqet...