Nëse keni një qëllim të caktuar për të humbur peshë, një trajner personal mund të hartoj një plan për ju,…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta në bashkërendim me Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, organizuan sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare ”Feja…
Lideri i opozitës, Lulzim Basha, e ka përforcuar thirrjen e mijëra tifozëve dje në stadium, drejtuar kryeministrit Edi Rama, duke…
Kryetari i opozitës Lulzim Basha bëri të ditur sot se afera e parë korruptive që PD-ja do të anullojë sapo…
Autoriteti i Mediave Audiovizive ka rrëzuar pr/ligjin e qeverisë Rama ““Për shërbimet e medias në Republikën e Shqipërisë”, i cili…
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, e ka përforcuar thirrjen e mijëra tifozëve dje në stadium, drejtuar kryeministrit Edi Rama, duke…
Kryetari i opozitës Lulzim Basha do të takohet sot në mesditë me fermerët e Lezhës, në kuadrin e turit të…
Nga Sali Berisha Miq, i traumatizuar nga nata e mbremshme ne stadium ku thirrjet e 20000 tifozeve Kuq e Zi…
Mjeshtri Bujar Kapexhiu nuk i ndal ‘thumbat’. Në një tjetër karikaturë të botuar në gazetën Mapo, ai sjell kryeministrin Edi…
Ndeshja e Shqipërisë me Francën duhej të sillte një atmosferë krejt tjetër në stadiumin e ri të Shqipërisë. Megjithatë, shija…
Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë  “Sfidat e sigurisë së NATO-s përballë teknologjisë”, kishte në qendër të vëmendjes edhe…
Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Shkollës së Integrimit Europian.…

Lajmet e fundit

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

Politikë

“8 Marsi”, ish-deputetja e LSI: Një ditë reflektimi! Nuk jeni vetëm do të vazhdojmë te luftojmë se bashku, kundër diskriminimit

  Ish-deputetja e LSI-së Erisa Xhixho thotë se ky 8 mars duhet të jetë një ditë reflektimi për sa shumë meritojnë dhe sa pak marrin gratë.   Në një postim në “Facebook”, Xhixho...

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

Politikë

Emrat që ikin e vijnë nga lista e PS në 7 qarqe

  Ora 19:30 do ta gjej shtabin elektoral socialist dhe kryesinë e partisë përballë Edi Ramës në finalizimin e listës së kandidatëve për deputetë që do t’i shkojnë KQZ-së. Strategjia e...

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

Politikë

Kandidati i LSI-së, Lefter Maliqi: Në Berat fitojmë 5 me 2

  Këtë të hënë Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listat e plota për kandidatët në 12 qarqet e vendit. Në listën e Beratit është edhe deputeti Lefter Maliqi, i cili në...