Një tjetër denoncim vjen nga “qytetari dixhital” te ish-kryeministri Sali Berisha, për drejtoreshën e Hipotekës në Sarandë. Sipas denoncuesit, mesazhi…
U njoftua me bujë vizita e kryeministrit Rama në Gjermani dhe takimi i shumëpritur me Merkelin. Ai sapo ka mbërritur…
Qytetaria  evropiane, veçanërisht në aspektin njerëzor, është aq e lehtë për t’u shquar tek një person sa është e vështirë…
Pas lajmit për një mundësi të hapjes së negociatave, Rama do të zhvillojë në qershor një takim në Bundestag me…
Intervista e djeshme e kryebashkiakut Erjon  Veliaj ka qenë në fakt një serenatë për Edi Ramën. Sigurisht, për atë qe…
Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka zbuluar se dy shtetet me influencën më…
Pas prishjes së imazhit të socialistëve nga ana e Erjon Braçes, ky i fundit ka gjetur një mënyrë për të…
Përmes një postimi në faqen e tij në “facebook” Deputeti i Partisë Demokratike Myslim Murrizi, shkruan se demokratët nuk i…
 Vizita e Ramës në Gjemarni i paraprin një serë kritikash që eksponentë të CDU-së së Angela Merkel drejtuan kundër keqqeverisjes…
Berisha ka “nxjerrë zbuluar” Ramën për një tjetër gënjeshtër. Kryeministri ka publikuar në kanalin e tij ERTV një video ku…
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka qenë i ftuar ditën e sotme në News 24, ku ka deklaruar se…
Ambasadori Italian në Tiranë, Alberto Cutillo, i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare të luftojë korrupsionin, duke e konsideruar atë si…

Lajmet e fundit

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

Politikë

Rreth shkëputjes nga ‘Berishizmi’

  Nga Mehmet Elezi - 20/10/2021 Kërkojnë me u shkëputë nga “berishizmi”. Berishizmi është pak a shumë periudha me protagonist Berishën. Mos duan të thonë: -me u shkëputë nga NATO? Anëtarësimi në NATO u...

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

Kronikë

Me pamje, mësymja e RENEA në një lokal në Kukës, arrestime për drogë dhe baste

  Policia e Kukësit në bashkëpunim me forcat RENEA ka zhvilluar një operacion antidrogë në Kukës të koduar si “Vila”për shkatërrimin e një baze droge në një lokal të marrë me...

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

Politikë

Mitrovicë, anëtarët e 'Listës Serbe' i drejtohen së bashku kutive të votimit

  Lista Serbe është partia e vetme serbe e Kosovës, e cila në të gjitha zgjedhjet merr pjesë me mbështetjen e Beogradit zyrtar. Pjesëtarë të këtij subjekti janë parë bashkërisht të dielën...