Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç renditi edhe njëherë arsyet në Forumin e Shkupit për rëndësinë e Mini Shengenit dhe…
  FITIM ZEKTHI Në qoftë se do t’i jepej dikujt në dorë raporti i ODIHR-it për zgjedhjet e 25 prillit…
  Kryedemokrati Lulzim Basha është paraqitur këtë të enjte në Gjykatën e Posaçme. Kjo pasi kreu i PD, ka paditur…
  Shqipëria po përjeton një valë të zgjatur emigracioni, që po jep gjithnjë e më shumë pasoja në ekonomi, pasi…
  Sali Berisha ka thënë se iniciativa e Minishengenit e filluar nga Rama, Vuçiqi e Zaev është destabilizuese për Ballkanin.…
https://youtu.be/-BiR9027y4cInterviste, Fax News.Raporti final i OSBE/ODHIR, nje arme e forte per PD ne betejat e ardheshme politike.Raporti permban kolonat kryesore…
  Pas DASH-it, një tjetër raport me natyrë ekonomike ka shprehur vlerësime të ulëta për Shqipërinë. Fjala është për autoritetet…
  Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas publikimit të raportit përfundimtar të OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në…
A po ndajne para Delina Fico me Llagamin e KLGJ? Te dashur miq, disa dite me pare mediat njoftuan se…
  Nga Petrit Vasili Tashme shkatërrimi i zgjedhjeve të 25 prillit është fakt i provuar katërcipërisht.   Ky shkatërrim ka…
Dasmat vetem ne lokalet e kanabisteve! Lexoni denoncimin e qytetarve dixhital. sb Pershendetje Z. Berisha. Dua te ndaj nje shqetesim…

Lajmet e fundit

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

Politikë

Kreshnik Spahiu quajti shitësit ‘katundarë’/ Sejko: Ata nuk shitën një vend në gjykatë si ty për 50 mijë euro

  Ish-nënkryeari i KLD-së Kreshnik Spahiu, me anë të një statusi në “Facebook” ka sharë dhe ofenduar rëndë shitësit, duke i quajtur ata “katundarë”. Spahiu shkon edhe më tej në imagjinatën e...

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

Politikë

‘Mos u dorëzo bisha’, Ballist Morina mbështet Sali Berishën pas replikave me Yuri Kim

  Që kur ish-kryeministri i vendit Sali Berisha u shpall ‘non grata’ nga DASH, të shumtë kanë qenë përkrahësit dhe simpantizantët që i kanë dhënë kurajo që të vazhdojë betejat. Sot, Berisha...

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

Aktualitet

Bie numri i doktorantëve të rinj, pas 2018 tre herë më pak diploma

  Numri i të diplomuarve me doktoraturë ka pësuar rënie vitet e fundit si rrjedhojë e bllokimit të studimeve në këtë cikël nga sektori publik. Të dhënat e INSTAT tregojnë se tre...