Në Spanjë u luajt java e parafundit e La Ligës, ku nga rezultatet e arritura, Real Madridi fitoi titullin kampion,…
Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në…
  Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi…
  Tenisti serb, Novak Djokovic, është infektuar me Koronavirus.Pasi tre sportistët që morën pjesë në turneun e organizuar nga Djokovic…
Do të jetë një Final Eight në Lisbonë nga 12 deri në 23 gusht! UEFA ka vendosur mënyrën sesi do…
Serie A do të rinisë më 20 qershor. Vendimi është marrë pasditen e sotme, pas një takimi mes përfaqësuesve të…
Megjithëse ishte një nga vendet e para të prekura nga Covid-19, Koreja e Jugut rikthen futbollin në fushën e lojës…
UEFA ka gati planin por edhe datat për ndeshjet e mbetura të Champions League, të cilat do të mbyllin edicionin…
Më në fund, Cristiano Ronaldo ka mbërritur në Itali. Orët e vona të mbrëmjes së djeshme avioni i portugezit u…
Edicioni aktual i kampionatit francez nuk do të nisë më. Lajmin e ka pulbikuar radio “RMC sport” menjëherë pas lajmit…
UEFA nuk bën hap pas, kërkon me çdo kusht nga 55 federatat anëtare ti shkojnë deri në fund këtij sezoni.…
PORTUGALIFutbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo, është figura më e ndjekur në rrjetin social Instagram. Ai është mjaft aktiv në llogarinë…

Lajmet e fundit

COVID-19, Parisi dhe Marseja shpallen zona me rrezik të lartë infektimi

Globi

COVID-19, Parisi dhe Marseja shpallen zona me rrezik të lartë infektimi

  Autoritetet franceze klasifikuan dhe shpallën si zona me rrezik të lartë infektimi nga koronavirusi rajonet e Parisit dhe Marsejës, njoftoi gazeta e njohur franceze ”Le Figaro”. Gazeta citon dekretin e qeverisë...

Mjeku i njohur:OBSH show mediatik, jo profesionale. Pas 10 muajsh të shfaqjes së SARS-COV2 flasin njësoj. 8 shanset e humbura

Politikë

Mjeku i njohur:OBSH show mediatik, jo profesionale. Pas 10 muajsh të shfaqjes së SARS-COV2 flasin njësoj. 8 shanset e humbura

  Mjeku i njohur kardiokirurg, prof. Edvin Prifti ka renditur 8 shanset e humbura të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të përgatitur dhe mbrojtur njerëzimin nga koronavirusi. Në një postim në “Facebook”...

Maliqi:Vendi digjet, mohikani i fundit i surrelit krihet!Të bashkohemi për t’i dhënë goditjen e fundit

Politikë

Maliqi:Vendi digjet, mohikani i fundit i surrelit krihet!Të bashkohemi për t’i dhënë goditjen e fundit

  Nga Lefter Maliqi Vendi digjet, mohikani i fundit i surrelit krihet. Gushti asnjë në punë, në këtë kohë kur po vdesin 6 persona në ditë nga covid, kur po infektohen nga...