Java e 17-të në Serinë A, u hap me ndeshjen e Sampdorias ndaj Juventusit, ku me fitoren e arritur, bardhezinjtë…
Në kohë të tragjedisë, politika merret edhe me sport. Futbollisti i Teutës dhe i shpresave të Kombëtares, Sherif Kallaku, përmes…
Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e djeshme për të dhënë vendimet mbi incidentet e ndodhura në futbollin në vend.…
FIFA ka publikuar klasifikimin mujor të renditjes së skuadrave kombëtare. Për muajin nëntor, kombëtarja Shqiptare, humbi një pozicion nga vendi…
E gjithë vëmendja e përqendruar në një stadium të vetëm, mori si shpërblim një spektakël pa gola, rezultat që në…
Barazimi në shtesë që morën kundër Fiorentinës i ka bërë dyfish keq Inter, duke parë sa skuadra duhet të paguajë…
Tani që Carlo Ancelotti e Everton kanë gjetur një akord mes tyre, tekniku italian është kthyer në Itali për të…
Federata Ndërkombëtare e Motociklizmit ka pezulluar Andrea Iannone për shkak se ka rezultuar pozitiv ndaj një kontrolli antidoping. Analizat e…
Takimi Shqipëri-Francë, që përkonte dhe me përurimin zyrtar të “Air Albania Stadium”, ka qenë në qendër të vëmendjes të UEFA-s…
Është hedhur shorti i fazës së 32 më të mirave në Europa League. Interi që u rendit i 3-ti në…
Ka përfunduar hedhja e shortit për fazën e 1/16-ave në Champions League. Fati i goglave në këtë raund na ka…
Yes, we can: Juventus me tredhëmbshin tregoi se mundet dhe Sarri me 3-1 kundër Udineses, mori përgjigjen e duhur nga…

Lajmet e fundit

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Aktualitet

U kapën në Bari, gjatë megaoperacionit të policisë italiane/ Zbardhen emrat e dy shqiptarëve

Mediat fqinje kanë zbardhur emrat e dy shqiptarëve të arrestuar, nga policia italiane në San Salvo, pas megaoperacionit të kryer në Bari. Bëhet e ditur se shqiptarët e arrestuar janë Denis Bimi...

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Aktualitet

Humbi djalin 2 vjeçar nga zjarri/ Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë kur më thanë ka rënë zjarr

Në banesë ndodhej vetëm nëna e tij me vajzën disa muajshe, ndërsa i ati ishte duke mbledhur kanoçe për të siguruar ushqim për 8 fëmijët e tij. Shkaqet e zjarrit...

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Aktualitet

Aksion i gjerë në Tiranë e disa qytete, kapet drogë në formë çokollate, në pranga 4 anëtarë të një grupi kriminal

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se nga super-aksioni policor...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!