Në Palo Alto të Kalifornisë një person i gjatë dhe i spikatur, pak mbi të 40-at, përshëndet ata që hyjnë…
Futbollisti Mario Gotze nuk po kalon një moment të mirë në futboll që prej vitit 2015, kur fillimisht humbi vendin…
Shtohet edhe një tjetër nga klubet më të mëdha të Europës që interesohet për Paulo Dybala. Sipas “Bild”, Bajreni i…
Barcelona tashmë e ka siguruar titullin kampion në Spanjë, por edhe Real Madrid u katapultua në finalen e tretë radhazi…
Luftëtarët e ISIS kanë dalë me një thirrje për mbështetësit e tyre që të kryejnë sulme në ceremoninë e Kupës Botërore.…
Skuadra e futbollit Redskins e Uashingtonit, është përfshirë nga një skandal. Sipas raportimeve liga e futbollit amerikan i ka detyruar…
Në një lidhje telefonike me emisionin Europa League në Supersport, mesfushori i kombëtares shqiptare dhe njëkohësisht kapiteni i përfaqësueses Shpresa…
Atletico e Madridit është finalistja e parë e UEFA Europa Leagues, pasi eliminoi në gjysmëfinale Arsenalin. Pas barazimit 1-1 në…
Pavarësisht fitores 2-0 në ‘Vellodrome’, Marseilles iu desh të luante për 120 minuta në Austri ndaj Salzburgut, për të siguruar…
Liverpul po kalon një sezon të shkëlqyer dhe mbi të gjitha në “Champions League”, aty ku ka arritur të sigurojë…
Pas kualifikimit në finalen e Champions League, Reali i Madridit do të ketë një test të vërtetë në kampionat, me…
Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH),  ka dënuar sot konfliktin midis sportistëve të peshngritjes dhe  drejtuesve të saj, e cila gjeneroi…

Lajmet e fundit

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

Kulturë

Tregime të moshës së rinisë/Mbresa nga libri ”I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko

TREGIME TË MOSHËS SË RINISË – Mbresa nga libri ” I tillë jam”, i prozatorit shqiptaro-amerikan, Shefqet Meko- PROMOTED CONTENT     Nga Fuat Memelli Boston-SHBA Kisha lexuar plot shkrime të Shefqet Mekos, qysh kur ai hyri...

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Aktualitet

Pesë kuzhinierë shqiptarë bëhen bashkë në Itali, ja gjesti mbresëlënës që bëjnë për të prekurit nga tërmeti

Pesë kuzhinierë shqiptarë do të gatuajnë në San Martino për familjet e prekura nga tërmeti. Nisma pritet të ndërmerret nga data 26 deri në 31 Janar në restorantin San Giminiano.  Mediat...

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Aktualitet

Merr flakë në lëvizje autobusi urban në Tiranë

Një autobus që kryente shërbimin urban në Tiranë ka marrë flakë në orët e pasdites. Autobusi mësohet se i përkiste linjës Kamzë-Tiranë.     Urbani ka marrë flakën në pjesën e pasme të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!